خانه » متن اس ام اس/پیامک تبلیغاتی » چگونه با استفاده از تبلیغات اس ام اسی فروش بیشتری به دست آوریم؟

چگونه با استفاده از تبلیغات اس ام اسی فروش بیشتری به دست آوریم؟


سامانه پیامکی

سامانه پیامکی

چگونه با استفاده از تبلیغات اس ام اسی فروش بیشتری به دست آوریم؟

پیشتر در رابطه با راهکار ها و روش های بازاریابی SMS صحبت کرده ایم. مثلا گفتیم که چه کار هایی را نباید انجام دهید و چه کار هایی را بهتر است فراموش نکنید. حالا نیز می خواهیم تکنیک هایی را معرفی کنیم که باعث افزایش فروش کسب و کار شما خواهند شد.

در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهادی دهید که غیر قابل رد کردن باشد

هیچ کس دوست ندارد یک آگهی تبلیغاتی ساده را در موبایلش بخواند – چه برسد به عمل کردن به آن. اگر با استفاده از کلماتی معمولی، یک پیشنهاد – یا بهتر است بگوییم تبلیغات – معمولی به گیرنده بدهید، نباید منتظر افزایش فروش آنچنانی باشید.

شما زمانی خواهید توانست گیرنده را به عمل کردن ترغیب کنید که آنچه نوشته اید هم وسوسه انگیز باشد. پیشنهاد هایی ارائه دهید که مشتری در صورت قبول نکردنشان احساس کند چیزی از دست داده.

چیزی را به رایگان در اختیار شان بگذارید

اگر به گیرنده های خود چیزی بدهید که برای دیگر افراد – یعنی آن هایی که اس ام اس های تان را دریافت نکرده اند – غیر قابل دسترس هستند، تمایل آن ها برای استفاده از خدماتتان افزایش قابل توجهی خواهد داشت. برای مثال می توانید یک کد تخفیف، و یا یک لینک به ویدیویی آموزشی و مخصوص، در اختیار گیرنده ها قرار دهید.

این کار می تواند مانند دادن یک هدیه، اعتبار شما را نزد گیرنده افزایش داده و موجب جلب اعتماد شود.

موقعیت ها را بشناسید

امروزه برای موفقیت در بازاریابی SMS باید هوشمندانه عمل کنید وگرنه مشتریان بالفعل و بالقوه خود را از دست خواهید داد. بعد از فراری دادن مشتری هم تقریبا هیچ کاری نمی تواند آن ها را باز گرداند؛ پس مراقب کار هایی که می کنید باشید. امکان دارد تبلیغات نادرست، علاوه بر بی تاثیر بودن، مضر نیز باشد.

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید تا مشتری از شما راضی باشد، این است که موقعیت ها را بشناسید. یعنی چه؟ بگذارید یک مثال بزنیم.

فرض کنید یک فروشنده خودرو هستید و برای افزایش فروش خود تصمیم به استفاده از بازاریابی SMS کرده اید. اگر هر هفته یک پیامک به گیرنده های خود بفرستید و از آن ها بخواهید یک خودروی جدید بخرند، آنگاه نه تنها مشتریان آینده خود را از دست خواهید داد، بلکه مشتریان قبلی نیز نسبت به نمایندگی شما بدبین خواهند شد. مگر یک فرد در طول زندگی خود چند بار ماشین عوض خواهد کرد که هر هفته باید پیامک های ارسالی شما را در مورد خریدن خودرو تحمل کند.

چاره این کار چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره کرده ایم، باید به خوبی از گیرنده های هدف اطلاعات کسب کرده و آن ها را آنالیز کنید. اگر بدانید گیرنده پیام ها چه کسی است، قطعا خواهید توانست متن مناسب با نیاز های او را تنظیم کنید.

کلمات را عاقلانه انتخاب کنید

بسیاری از اسمارت فون ها هنگام دریافت پیام، فقط سطر اول آن را به صورت پیش نمایش، نشان می دهند. یعنی چیزی در حدود ۳۰ تا ۶۰ کاراکتر. پس اگر خواننده با دیدن همان جمله اول به این نتیجه برسد که یک پیامک تبلیغاتی خسته کننده و مزاحم دریافت کرده است، بدون باز کردنش آن را حذف خواهد کرد.

پس با این حساب باید مراقب باشید که از چه کلماتی استفاده می کنید – مخصوصا در ابتدای پیامک. برای مثال می توانید در ابتدای پیامک خود بنویسید : ” ۲۰ درصد تخفیف ” و سپس ادامه دهید: ” برای مشارکت در کمپین فلان. ” با این کار، گیرنده ابتدا ۲۰ درصد تخفیف را خواهد دید و مشتاق خواهد شد که بداند ۲۰ درصد تخفیف برای چیست. این نوع پیام ها را اکثر گیرنده ها باز کرده و تا آخر می خوانند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه