خانه » اخبار » مردم مراقب کلاهبرداری‌های تلفنی پرداخت تسهیلات باشند

مردم مراقب کلاهبرداری‌های تلفنی پرداخت تسهیلات باشند


smsقاضی احمد رحمانیان با اشاره به برخی پرونده‌های مطروحه در مراجع قضایی این استان نسبت به ترویج ترفندها و شگردهای جدید کلاهبرداران هشدار داد.

وی با تاکید بر این که توجه به این هشدارها مانع مالباخته شدن افراد می‌شود افزود: یکی از وسایلی که به منظور ارتکاب جرائم مالی از آن استفاده می‌شود تلفن همراه است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: بزهکاران با استفاده از تلفن همراه، به ویژه با استفاده از سیستم پیامک و با انجام مانورهای متقلبانه سعی در جلب اعتماد مردم کرده و مبادرت به ارتکاب جرائم مالی می‌کنند.

قاضی رحمانیان با اشاره به این‌که این قبیل بزهکاران برای جلوگیری از شناسایی شدن، افرادی را با عنوان کارمند به استخدام خود در آورده و خطوط تلفن بسیاری را به‌نام آنان ثبت نام و در اختیار می‌گیرند؛ اضافه کرد: این افراد پس از چند ماه رابطه کاری خود را با مستخدمان قطع کرده و سپس با استفاده از تلفن همراه در اختیار خود اقدام به اقدامات مجرمانه و کلاهبرداری می‌کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس تصریح کرد: افراد باید دقت کنند اشخاصی به‌نام آنان مبادرت به خرید تلفن همراه یا ثابت نکنند زیرا طبق قرارداد فی‌مابین شرکت مخابرات و ذی‌نفع، مسئولیت و عواقب حقوقی ناشی از اقدامات مجرمانه متوجه فردی است که خط تلفن به ‌نام او خریداری شده است.

قاضی رحمانیان همچنین در مورد تبلیغات اخیر برخی افراد نسبت به پرداخت تسهیلات و وام در قبال ضمانت طلا نیز هشدار داد.

وی با اشاره به اینکه در این اواخر برخی از افراد در قالب شخصیت حقیقی و حقوقی تبلیغاتی با عنوان پرداخت تسهیلات و وام در قبال ضمانت طلا منتشر کرده‌اند گفت: این اشخاص مدعی می‌شوند در قبال دریافت طلا حاضر به پرداخت وام تسهیلات با شرایط خوب و آسان هستند که مردم باید آگاه باشند فعالیت این قبیل اشخاص با توجه به قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، ممنوع است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مبلغ پرداختی در قبال طلا با عنوان وام بسیار کمتر از ارزش طلای تودیعی نزد این اشخاص است، تصریح کرد: با توجه به اینکه فعالیت این افراد غیرقانونی است احتمال متواری شدن پس از اخذ طلای‌های گرفته شده وجود دارد، بنابراین مردم باید فریب این قبیل تبلیغات دروغین را نخورده و به سادگی طلای خود را  در اختیار این اشخاص قرار ندهند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس در همین راستا از مردم خواست در صورت مشاهده تبلیغات این قبیل افراد مراتب را به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان فارس اطلاع دهند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه