خانه » اخبار » راه اندازی سامانه بررسی شکایات مردمی در همه دستگا هها

راه اندازی سامانه بررسی شکایات مردمی در همه دستگا هها


sms-marketرییس مرکز ملی رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور در همایش ملی صیانت از حقوق شهروندی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحدشهرستان قائمشهربرگزار شدگفت: ایجاد سیستم الکترونیکی بررسی به شکایات مردمی از دوسال قبل آغاز شد و هم اکنون تنها 10 درصد وزارتخانه ها و سازمان های کشور به این سیستم مجهز هستند.

وی از سامانه الکترونیکی بررسی شکایات و پیشنهادات سازمان ها و و زارتخانه ها به عنوان مجموعه ای منسجم برای دریافت لحظه ای و یکپارچه شکایات و مسائل وزارتخانه و سازمان های مختلف نام برد.

رییس مرکز ملی رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ارسال 30 میلیون پیامک شکایت، انتقاد و پیشنهادپارسال از سوی مردم به نهاد ریاست جمهوری ، گفت: بررسی های آمار شفافیت بین المللی نشان می دهد که ایران از نظرمیزان شکایت مردمی از دستگاه های اجرایی از رتبه خوبی برخوردار نیست.

وی پاسخگویی به مردم را ملاک موفقیت هر دستگاه اجرایی و مدیر برشمرد وافزود: پاسخگویی به شهروندان و خواسته های آنان وظیفه مسوولان است تا از این طریق با افزایش اعتماد سازی، مشارکت مردمی و مشروعیت به نظام اداری ایجاد شود.

احمدی گرجی تصریح کرد: ناآشنایی شهروندان نسبت به فعالیت دستگاه ها و حقوق خود و دریافت نکردن پاسخ از وزارتخانه ها و سازمان ها باعث شد تا 50 درصد شکایات ارسالی به سازمان بازرسی کل غیر مرتبط باشد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه