خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » خدمات ارزش افزوده تلفن همراه

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه


VAS

به هر تعدادی که تمایل دارید می توانید پیامک ارسال کنید ، محدودیتی در تعداد ارسال و زمان ارسال وجود ندارد ، در اصل تاریخ انقضایی وجود ندارد ، مثلا شما می توانید به یک نفر امروز ساعت 10 پیامک ارسال کنید و ساعت 14 به یک نفر دیگر و باقی شارژ خود را بعدا استفاده نمایید .

آیا تا به حال سیم کارت ایرانسل داشته اید و یا از روش شارژ این قبیل سیم کارت های اعتباری و نحوه استفاده از آنها اطلاع دارید ؟

سامانه پیامک شما مانند گوشی تلفن همراه شما و شماره اختصاصی که به شما داده می شود مانند سیم کارت شما می باشد و اعتباری که خریداری می کنید که در پنل اس ام اس داشته باشید و با آن ارسال پیامک تبلیغاتی یا انبوه یا تکی داشته باشید ، شارژ خریداری شده در پنل پیامک ما قابل استفاده می باشد .

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه یا همان VAS اختصار سه کلمه Value Added Service می باشد ، از سرویس های مخابراتی هستند و شرکت های نظیر همراه اول و ایرانسل به این روش به مشترکین خود خدمات ارزش افزوده ارائه می دهند .

از جمله این سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه پیامک می باشد ، علاوه بر اینکه اپراتورها در قبال پیامکی که به سمت مشتری ارسال می شود ، سود دریافت می کنند و بابت هر پیامک هزینه ای چندبرابر یک پیامک عادی دریافت می کنند ، مشترک نیز بر اساس نیاز خود خدماتی دریافت می کند ، بنابراین در این مدل از خدمات مخابراتی هر دو طرف یعنی گیرنده و فرستنده پیامک سود دریافت خواهند کرد ، اما سود فرستنده به صورت ریالی و سود گیرنده دریافت خدمات درخواستی می باشد .

بقا در بازار مخابراتی برای اپراتورها در جهان ، با ارائه خدمات ارزش افزوده ممکن است ، این خدمات ارزش افزوده فقط پیامک نیست ، بلکه GPRS یا همان اینترنت ، صندوق صوتی و … نیز وجود دارند ، اما از بارزترین و پر استفاده ترین این خدمات VAS می توان پیامک و اینترنت را نام برد .

خدمات ارزش افزوده پیامکی باعث می شوند که خدماتی در حوزه پیامک به مشتری ارائه شود که به مراتب ارزش بیشتری نسبت به یک پیامک معمولی دارد و از این بابت است که خود پیامک یک سرویس پایه است ، چون مانند مکالمه عادی از خدمات پایه سیم کارت ها هستند .

امروزه تعداد سرویس هایی که روی خدمات ارزش افزوده پیامکی ارائه می گردد بسیار زیاد هستند ، مثلا : دریافت اخبار و اطلاعات روز ، دریافت آخرین رویدادهای ورزشی ، دریافت راه های تندرسی و سلامت و … که این سرویس ها همواره در حال افزایش هستند و از خاصیت این نوع خدمات ، این است که مشترک می تواند بر اساس نیاز خود پیامک ارزش افزوده مخابراتی دریافت کند و درصورتی عدم تمایل یا عدم علاقه به موضوع می تواند پیامک را غیرفعال نماید .

روزانه سرویس های پیامکی زیادی توسط همراه اول و ایرانسل معرفی می شوند که این سرویس ها در دنیا به عنوان اکوسیستم های اپراتورها یاد می شوند ، یعنی اگر این سرویس ها از چرخه اپراتورها خارج شوند ، قطعا اپراتورها از بین خواهند رفت ، با گذشت زمان و ارائه خدمات بیشتر و افزایش تعداد اپراتورها ، راه حل اساسی برای اینکه یک اپراتور بتوانید در این بازار موفق فعالیت داشته باشد ، ارائه خدمات ارزش افزوده با توجه به نیاز مشتریان می باشد ، البته این خدمات ارزش افزوده فقط پیامک نیست و می توانید USSD ، انتقال شماره در صورت تغییر اپراتور ، ارسال فکس از تلفن همراه ، MMS و … باشد .

فعال یا غیر فعالسازی این سرویس ها باید توسط خود مشترک و بر اساس درخواست وی باشد ، در خدمات پیامکی که اکثرا فقط از طریق ارسال پیامک فعال می شوند ، با ارسال یک عدد مشخص می توانید سرویس را فعال کنید و با ارسال عدد یا کلمه منحصر به فردی که مربوط به آن سرویس می باشد می توانید آنرا غیرفعال کنید .


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه