خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » 5 دلیل برای پذیرش پیامک بعنوان یک راهکار قدرتمند تبلیغاتی

5 دلیل برای پذیرش پیامک بعنوان یک راهکار قدرتمند تبلیغاتی


بازاریابی

یک مسائله مهم که در بازاریابی موبایلی وجود دارد در مورد برنامه‌ها و دستگاه‌ها است. حقیقت این است که کلید بازاریابی موبایلی در تعامل و ارتباط است و یک راه آسان برای تعامل با کاربران تلفن همراه کمپین‌های SMS است.

SMS یک ابزار ارتباطی فوق‌العاده قابل اعتماد و قدرتمند است. امروزه تقریبا هرکس یک تلفن همراه دارد. علاوه بر اين با وجود نرخ 98٪ خواندن پیام‌ها در 15 دقیقه پس از دریافت و نرخ پاسخ 90٪ در کمتر از 3 دقیقه اول، SMS قطعا باید به طور کلی به عنوان یک رویکرد جذاب و قدرتمند در استراتژی بازاریابی شما گنجانده شود.

درادامه ما 5 دلیل مهم که چرا شما باید SMS را به عنوان بخشی از کمپین‌های بازاریابی خود بپذیرید را ذکر می‌کنیم.

1. SMS در تمام سیستم‌های عامل کار می‌کند

بر خلاف برنامه‌های تلفن همراه، قابلیت‌های SMS نیازی به انطباق یافتن در سیستم عامل‌های مختلف ندارد. علاوه بر این در حال حاضر در همه‌ی تلفن‌های همراه وجود دارد؛ بنابراین بدون در نظر گرفتن این که یک مشتری ازسیستم عامل Android یا IOS و یا دیگر سیستم عامل‌ها استفاده می‌کند، شما قادر خواهید بود با یک راه مقرون به صرفه به همه آنها دسترسی پیدا کنید.

  1. SMS در همه نوع گوشی کار می‌کند

تکنولوژی SMS بر روی هر نوع از تلفن‌های دو دهه گذشته کار می‌کند و هیچ نشانه‌ای از منسوخ شدن قابلیت SMS در آینده وجود ندارد. در نتیجه SMS شما را قادر می‌سازد که به مخاطبان گسترده‌ای بدون انتقال دادن کلید تقسیم بندی مصرف کننده به گروه‌های مختلف دسترسی پیدا کنید.

3. مشتریان نقش فعالی در کمپین‌های SMS دارند

بر خلاف کمپین‌های ایمیلی، مشتریانی که برای دریافت پیام کوتاه عضو می‌شوند حضور کاملا فعالانه‌ای دارند و آن‌ها آگاه هستند که خود دریافت پیام‌های SMS را انتخاب کرده‌اند و در نتیجه، احتمال بیشتر دارد تا با کمپین شما درگیر شوند و حضور موثری داشته باشند.

4. کمپین‌های SMS تجربه شخصی مشتری را به وجود می‌آورند.

با کمپین های SMS تلفن همراه، برندها قادر به برقراری ارتباط متعادل شخصی با مشتریان خود هستند. مشتریان و بازاریابان می‌توانند از رابطه همزیستی لذت ببرند که در آن مشتریان پیام‌های سفارشی بیشتری دریافت می‌کنند و بازاریابان می‌توانند پاسخ در زمان واقعی دریافت کنند و درک ارزشمندی از تعامل را به دست آورند.

5. مبارزات SMS هر دو مورد میزان پاسخ بالا و نرخ تبدیل بالا را به همراه دارد

همانطور که گفته شد 98 درصد از پیام‌های متنی در 15 دقیقه اول دریافت خوانده می‌شوند و 90 درصد در 3 دقیقه اول پاسخ خواهند داد. در مقابل در کمپین ایمیل نرخ خوانده شدن 25٪ است و همچنین مبارزه در برابر هرزنامه‌ها و دیگر فیلترهای ایمیل نیز وجود دارد. در نتیجه، هنگامی که قصد انجام تبلیغات مسابقه و یا به روز رسانی‌های کلی را در نظر می‌گیرید، کمپین‌های SMS گزینه بسیار مناسب و راحتی است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه