خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی

مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی


بازاریابی پیامکی اصطلاحی است که تقریباً در بین تمامی افراد شناخته شده است. یکی از روش هایی که متخصصین بازاریابی و فروش به کسب و کارهای کوچک و بزرگ پیشنهاد می کنند، بازاریابی پیامکی است. در واقع ارسال پیامک از طریق پنل پیامک و سامانه پیام کوتاه روشی می باشد که چندین سال است در کشور های مختلف و در کسب و کارهای گوناگون استفاده می شود. برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی دانش خاصی لازم نیست! تنها کافیست امکانات پنل اس ام اس خود را بشناسید و از آنها بهره ببرید. البته مطالعه تکنیک ها و روش هایی که افراد موفق در بازاریابی پیامکی از آنها استفاده کرده اند، در میزان موفقیت شما بی تاثیر نیست… اما چرا تبلیغات از طریق پنل اس ام اس اهمیت دارد و در کسب و کارهای مختلف از آن استفاده می شود؟! این سوالیست که ۵ پاسخ عمده و جامع برایش آماده کرده ایم…

بعضاً افرادی هستند که در کسب و کارهای بزرگ و کوچک فعالیت می کنند و تصور میکنند صرف سرمایه برای بازاریابی پیامکی بسیار زیاد است و حتی برخی نیز آن را بی تاثیر می دانند. اما تنها ۵ مزیت بسیار با اهمیت بازاریابی پیامکی و استفاده از اس ام اس در تبلیغات میتواند نگرش مثبتی برای شروع بازاریابی موفق به شما بدهد.

۱- بیشتر مشتریان علاقه دارند که از طرف شما برایشان پیامک ارسال شود و از جدیدترین اخبار و رویدادهای شما با خبر شوند. موارد استثنا همیشه وجود دارد اما این باعث افت کیفیت این نوع بازاریابی نخواهد شد.

۲- بیش از ۹۰% پیامک هایی که ارسال می شود تنها در چند دقیقه اول پس از ارسال خوانده می شوند و این نشان از تاثیرگذاری زیاد پیامک روی مخاطبان دارد. بسیار کم پیش می آید که مخاطبان از خواندن پیامک حتی برای چند ثانیه صرفنظر کنند.

۳- پشنهاد های موبایلی یا در واقع همان کوپن های پیامکی، ۱۰ برابر بیشتر از کوپن های کاغذی طرفدار دارند . این کوپن ها به دلیل سادگی در استفاده و نگهداری دراز مدت پیامک حاوی کوپن، در بین مشتریان محبوبیت بیشتری دارند.

۴- پیامک تبلیغاتی در بازه های زمانی مناسب، باعث می شود که شما برای مشتریان سابق خود یادآوری شوید و در نهایت منجر به برگشتن دوباره مشتریان به سمت شما خواهد شد.

۵- ارسال پیامک برای تبلیغات بسیار به صرفه است و هزینه های شما را کاهش می دهد. زیرا نه نیاز به هزینه ارسال پست و ورق و چاپ و … است و همچنین مشتریان میتوانند به سادگی اطلاعات شما را در موبایل خود ذخیره کنند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه