اس ام اس بستری مناسب را برای برقراری ارتباطی سریع، ارزان و هدفمند در بازاریابی پیامکی، برای صاحبان کسب و کار و مشاغل مختلف به وجود می آورد.

از کاربردهای ارسال اس ام اس میتوان در حالت کلی به موارد زیر اشاره کرد :
* استفاده از پنل پیامک به عنوان رسانه در امور اطلاع رسانی (ارسال انبوه)
* استفاده از پیامک در امور تبلیغاتی
* استفاده از پیامک برای کارهای شخصی و محرمانه

* سیستم Auto responder یا پاسخ خودکار

* برگزاری مسابقه
* سیستم اطلاع رسانی
* قرعه کشی

سرویس های پیام کوتاه وسامانه پیامکاز محبوبیت خاصی در بین انواع اصناف و مشاغل برخوردار است و این محبوبیت از طریق قابلیتهای موجود در پنل اس ام اس بدست آمده است. برخی از این ویژگی ها و قابلیت ها عبارتند از:

* قابلیت دریافت و ذخیره سازی به عنوان یک یادداشت و دعوت
* امکان ارسال دقیق متون همراه با عدد و نشانه ها
* استفاده از SMS به عنوان رسانه در امور اطلاع رسانی (ارسال انبوه)

تا به حال دیده اید كه شركتی كه از آن خط تلفن همراه گرفتید به شما هشداری می دهد. مثلاَ یكی از بهترین شركتهایی كه پشتیبانی اس ام اس خوبی دارد. شركت ایرانسل است كه در مناسبتهای مختلف اس ام اسی برای كلیه مشتركین خود می فرستد كه این اطلاع رسانی به صورت ارسال انبوه است و یا احیاناَ اگر پیش آمدی ناگوار در كشور رخ دهد شركت مخابرات آن كشور به كلیه افرادی كه تلفن همراه دارند اس ام اسی ارسال می كنند تا افراد را از آن خبر هوشیار سازند. مثلاَ قطعی برق سراسری یا زلزله و …
استفاده از سامانه پیامک در امور تبلیغاتی :

بعضی از شركت های اس ام اس فرستنده به صورت كثیر بین یك رنج شماره تلفن شروع به فرستادن اس ام اس های تبلیغاتی می كنند اما در ارسال پیامک باید کمی هوشمندی داشت. بدلیل آنكه این عمل بیننده اس ام اس را آزرده خاطر می كند و ممکن است اس ام اس شما به هیچ وجه قابل توجه مخاطبان قرار نگیرد. برای تبلیغات شركت های تبلیغاتی كه می خواهند این كار را انجام دهند با دسته بندی موضوعات مختلف و دایركتوری های مشاغل گیرندگان را طبقه بندی كرده و سپس به آنها اس ام اس در مورد نظرهایشان را بفرستند. با این كار تبلیغی به یاد ماندنی در ذهن گیرندگان ایجاد می شود.
استفاده از پیامک برای کارهای شخصی و محرمانه :

همانطور كه می دانید یكی از راه دست ترین ابزار برای فرستادن خبر های كوتاه و بلند اس ام اس می باشد كه سریعاَ این پیام به صورت اتوماتیك با تلفن همراه دیگری در ارتباط است. مثلاَ در خیابان شلوغی هستید. منتظر قرار دوستتان هستید و به راحتی پیغامی میفرستید كه “كجایی؟” و آن هم جواب می دهد. حال راحت تر از فرستادن اس ام اس راهی را پیشنهاد می كنید؟! و این كار هم همینطور در كارهای محرمانه…

سیستم Auto responder یا پاسخ خودکار:

هر خط تلفن همراه با دادن یك شارژ می تواند از سیستم پاسخ خودكار استفاده نماید كه مستلزم خرید یك حساب اس ام اس از نمایندگی های وابسته به شركت مخابرات خریداری كند. این كار را اكثر پزشكان برای درمان حاد بیمارانشان انجام می دهند كه این عمل فقط توسط یك پلان شخصی از طریق اینترنت انجام می شود.