تبلیغات اس ام اسی فقط ارسال پیامک نیست،شما همواره باید پیامک هایتان را به گونه ارسال کنید که بیشترین تاثیرگذاری را بر روی خواننده آن بگذارد،در این مطلب به چگونگی ایجاد همچین پیامکی میپردازیم :

از جملات کوتاه و جذاب استفاده کنید. برای ارسال پیامک فارسی شما محدود به ۷۰ کاراکتر و برای ارسال پیامک لاتین محدود به ۱۶۰ کاراکتر هستید. پس در انتخاب جملات دقت کنید. پیام هایی که در یک صفحه خلاصه و گنجانده شوند، از محبوبیت بیشتری برخوردارند. چون برخی از گوشی های تلفن همراه Long SMS را پشتیبانی نمیکنند. همچنین کلمات جذابی مانند “هدیه”، “تخفیف ویژه” و… را در پیامک خود به کار ببرید.

افرادی که سامانه پیامک تهیه می کنند و به بازایابی پیامکی از طریق پنل اس ام اس می پردازند، در ابتدا تصور میکنند که ارسال پیامک برای کسب درآمد کار دشواری است؛ در حالی که با رعایت تنها چند اصول و تکنیک ساده، می توان با استفاده از سامانه پیامک، پیامکی ارسال کنید که مستقیماً مشتریان را وادار به خرید کنید.
بنابراین نگرانی های خود را از بازاریابی های ناموفقی که تا به حال تجربه کرده اید کنار بگذارید، چرا که پنل اس ام اس می تواند تمام نیاز ها شما در بازاریابی پیامکی را برطرف کند و به شما تجربه یک بازاریابی موفق و کم هزینه را بدهد. به همین خاطر مطلب کوتاهی درباره چگونگی نگارش پیامکی که باعث فروش می شود برای شما همراهان آماده نمودیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

برای طراحی پیامکی که مستقیماً حس خرید را در مشتریان ایجاد کند، کافیست چند اصول و تکنیک را در نگارش پیامک رعایت کنید. در این صورت می توانید با استفاده از سامانه پیام کوتاه خود، به صورت بلند مدت تبلیغات پیامکی داشته باشید و فروش خود را به صورت مستمر ادامه دهید.

– بازارهدف خود را دقیق تر بشناسید و انتخاب کنید

در واقع اگر کسب و کار شما فروش قطعات و تجهیزات اختصاصی شبکه باشد، نمی توانید به سادگی به هر شخصی این محصولات را بفروشید. بنابراین درباره بازارهدف خود تحقیق کافی کنید و در انتخاب آن دقت کنید. به مرور زمان خواهید دید که بازارهدف شما دقیقاً همان افرادی هستند که یقیناً از شما خرید میکنند.

– مختصر و مفید باشید تا مشتری تصمیم خود را قطعی تر بگیرد

در صورتی که مایلید پیامک فارسی ارسال کنید، ۷۰ کاراکتر و اگر مایل به ارسال پیامک انگلیسی باشید، قادر به ارسال ۱۶۰ کاراکتر خواهید بود. توصیه می شود که متن پیامک را هرچه خلاصه تر بنویسید. فراموش نکنید که مشتریان به پیامک های مختصر و مفید واکنش بهتری نشان می دهند. بنابراین میتوانید با اینکار به مشتریان برای تصمیم گیری سریعتر کمک کنید.

– مشتریان خود را متفاوت ببینید

این در واقع یکی از بزرگترین رازهای فروش محصول از طریق هر نوع بازاریابی به شمار می رود. مشتریان در کل دوست دارند که متفاوت به نظر برسند. بنابراین شما باید پیشنهاد ویژه ای به شخص آنها داشته باشید تا واکنش سریعتر و نتیجه رضایت بخشی داشته باشد.

– از کلمات کلیدی و تاثیرگذار غافل نباشید

همه افراد اجناس ارزان و رایگان و با قیمت مناسب را دوست دارند. بنابراین سعی کنید چنین پیشنهاداتی را به مشتریان خود ارائه کنید. اما دقت کنید که در این مورد زیاده روی نکنید و وجه خود را خراب نکنید. اصول اخلاقی ایجاب می کند که این تبلیغات صادقانه باشد.

– به نحوه دستور زبانی که می نویسید دقت کنید

برخی افراد تصور میکنند استفاده از عبارات و اصطلاحات عامیانه می تواند جذاب باشد. اما فراموش نکنید که مشتریان شما میتوانند از هر قشر و سنی باشند؛ بنابراین باید به سلایق تمامی مشتریان توجه کنید.

– اجازه دهید مشتریان غیبت شما را حس کنند

هر از چندگاهی بد نیست به مشتریان اجازه دهید که غیبت شما را حس کنند. در این صورت حس کنجکاوی را در آنها ایجاد می کنید و همچنین بابت ارسال پیامک بی از حد، تصویر خود را در نظر مشتریان خراب نمیکنید.

در محتوای پیامک خود از کلمات ساده و بی ابهام استفاده نمایید. استفاده از کلمات مبهم و سوال بر انگیز، کاهش مشتریان شما را در پی خواهد داشت. از کلماتی استفاده کنید که مشترک متوجه منظور شما از متن ارسالی گردد.

اطلاعات تماس را بصورت کامل درج نمایید. اطلاعات تماس میتواند شامل وب سایت، ایمیل و یا تلفن باشد. در اینجا استفاده از شماره تلفن تماس توصیه میشود. چون همیشه دسترسی به اینترنت برای مشترک میسر نیست. همچنین شماره تماس ثابت شما حتما دارای پیش شماره شهر باشد. برای مثال ۰۲۱ برای تهران.

پیامک های خود را تک بخشی ارسال نمایید. اگر متن شما طولانی تر از یک صفحه پیام کوتاه است، میتوانید آن را به چند بخش تقسیم کرده و در فواصل معین ارسال کنید. از فواید این حالت این است که مخاطب شما، با دریافت چند پیامک از شما، نام و برند شما را در ذهن خواهد سپرد.

پیامک های خود را فارسی ارسال کنید. پیامک های انگلیسی معمولا خواننده کمتری دارند. زیرا تمامی مشترکین قادر به خواندن متون لاتین و فینگلیش نیستند.

پیام کوتاه خود را با نام تجاری ارسال نکنید. زیرا اولا نام تجاری امکان Replay کردن پیام را ندارد. ثانیا در ارسال با نام تجاری شما با ۱۱ کاراکتر محدود روبرو خواهید بود و معمولا نام تجاری در کشور ایران در ۱۱ کاراکتر نمیگنجد. ثالثا هزینه ارسال با نام تجاری بیشتر از شماره های مجازی میباشد.

پیامک تبلیغاتی خود را در زمان مناسب ارسال نمایید. معمولا بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی از ۱۱ صبح تا حدودا دو ساعت به غروب آفتاب میباشد. برای کارگزاران بورس بهترین زمان ۷ تا ۸ صبح و ۱ الی ۳ بعد از ظهر میباشد.

به گروه مخاطبین خود پیامک بدهید. برای مثال اگر شما یک مغازه در منطقه ای دارید، مخاطب خاصی شامل شما نمیشود. اما استفاده از ارسال منطقه ای سامان پیامک به شما شدیدا توصیه میشود. همچنین صاحبان مشاغل میتوانند از بانک مشاغل سامان پیامک استفاده نمایند. ساکنین شهرهای دیگر ایران نیز میتوانند با استفاده از ابزار ارسال هدفمند، به ساکنین شهر خود پیامک ارسال نمایند.

پیامک فلش ارسال نکنید. این پیامک ها بر روی گوشی مخاطب شما ذخیره نمیشود و حالت جالب و جذابی نیست. این نوع پیامک پس از خواندن پیامک بصورت خودکار حذف میشوند.

محتوای پیامک خود را قبل از ارسال بررسی کنید. ممکن است پیامک شما شامل غلط املایی باشد که این از دید مخاطبین جالب نیست و مشترکین به این پیامک ها اعتماد نمیکنند. همچنین شماره تماس خود را موکدا قبل از ارسال بررسی کنید.