سامانه پیامکی

سامانه پیامکی

 

تا به حال از خواندن نام خودتان در اس ام اس تبلیغاتی جا خورده اید؟!
اتفاقی که این روزها برای خیلی از افراد رخ میدهد و شاید در دفعات اول، اتفاقی عجیب به نظر برسد؛ اما طبق تحقیقات و بررسی ها در زمینه محبوبیت اس ام اس تبلیغاتی، در نهایت اینگونه اس ام اس ها بازخورد بهتری دارند. به نمونه ای از یک اس ام اس تبلیغاتی هوشمند دقت کنید: ” آقای هاشمی عزیز، شما به سمینار یک روزه موفقیت دعوت شده اید! مرکز همایش ها و سمینار های تهران”.
اگر شما از کاربران سامانه اس ام اس نسل وب باشید، حتماً با امکان ارسال اس ام اس هوشمند آشنا هستید. به دلیل محبوبیت این نوع اس ام اس ها در بین دریافت کنندگان، مقاله ای کوتاه و کاربردی را برای معرفی پیامک هوشمند آماده نمودیم که یقیناً بعد از مطالعه این مقاله به سادگی نحوه ارسال این نوع پیامک پی میبرید و شما نیز در ارسال اس ام اس تبلیغاتی بعدی، از این امکان استفاده خواهید کرد.

برخی از کسب و کارهایی که از پنل اس ام اس برای تبلیغات استفاده میکنند؛ تنها وارد حساب کاربری پنل خود شده، و در بخش ارسال انبوه پیامک، تبلیغات خود را به صورت ساده و در یک یا دو جمله مینویسند و این پیامک تبلیغاتی را برای افراد زیادی ارسال می کنند. برای مثال” سمینار یک روزه موفقیت؛ مرکز همایش ها و سمینار های تهران؛ شماره تماس: …”. بدون هیچ شکی، پیامکی که در مثال قبل گفتیم چندین برابر از پیامک مثال دوم، توجه مخاطب را جلب میکند و حتی یک حس صمیمیت دو جانبه را برای شما و مخاطبتان فراهم میکند که موجب می شود، دریافت کنندگان اعتماد بیشتری نسبت به شما داشته باشند.

تصور کنید که شما یک سایت برای کسب و کاری مثل برگزاری سمینار داشته باشید؛ از امکان ارسال هوشمند اس ام اس استفاده کنید؛ همچنین در پیامک خود امکان رزرو پیامکی را نیز به مخاطبان خود بدهید. بدون شک تعداد بازخوردها و پیامک هایی که برای رزرو، دریافت میکنید بسیار بیشتر از نمونه اول خواهد بود. این تنها یک فرضیه نیست! بلکه کسب و کارهای مختلفی از طریق همین امکان ساده و کاربردی، توانسته اند میزان فروش خود را بالا ببرند.
شاید تصور کنید که کار سختی را در پیش دارید! اما بهتر است بدانید این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و نیاز به تخصص خاصی ندارد. اما هر چقدر هم که زمان برای اینکار صرف کنید، بازخورد بیشتری را دریافت خواهید کرد.
برای شروع لازم است تا یک فایل اکسل مانند شکل زیر ایجاد کنید. نمونه این فایل را نیز میتوانید از طریق حساب کاربریتان در پنل اس ام اس دریافت کنید.

ستون اول فایل اکسل باید حتما شماره موبایل باشد و بقیه ستونها توسط شما تنظیم میگردد. دقت کنید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمیشود. بنابراین میتوانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید. فایل را انتخاب کرده و دکمه مرحله بعد را می زنید. سامانه به صورت خودکار تمامی ستون های فایل اکسل را به شما نمایش می دهد. در این حالت تنها کافیست با توجه به پیامکی که ارسال میکنید و همچنین فیلدی که مورد نظرتان است؛ متن پیامک را طراحی کنید.

نهایتاً پیامکی که در ابتدا مثال زدیم، برای مخاطب ارسال می شود.

مزایای ارسال پیامک هوشمند:

• جلب اعتماد مشتریان
• افزایش فروش
• ایجاد ارتباطی صمیمانه تر با مشتریان
• به خاطر سپردن شما توسط مشتریان
• نگه داری پیامک تبلیغاتی شما در اکثر موارد و عدم پاک کردن آن که موجب فراموش نشدن نام تجاری شما برای مشتریان می شود
• ز شما به سایر دوستان و ایجاد موج بازاریابی ویروسی ناخواسته توسط مشتریان

بنابراین توصیه میکنیم حداقل یک بار به صورت هدفمند، ارسال پیامک هوشمند را تجربه کنید و نتایج آن را بررسی کنید.