خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » نمونه متن مناسب برای تبلیغات پیامکی

نمونه متن مناسب برای تبلیغات پیامکی


product-ideas

این روزها افراد بسیاری در حیطه بازاریابی فعالیت میکنند. شما در هر بخشی از بازاریابی که فعالیت کنید، باید با افراد زیادی در ارتباط باشید. هر فرد بازاریابی یقیناً برای مدیریت هرچه بهتر کمپین بازاریابی خود، به پنل اس ام اس احتیاج خواهد داشت. چرا که بازاریابی یکی از مشاغلیست که نیاز است در هر زمان و مکان به مشتریان و عموم مخاطبان دسترسی داشته باشید. بنابراینسامانه پیامک با امکاناتی که برای ارسال انبوه در اختیار شما قرار میدهد، گزینه بسیار مناسبی برای گسترش فعالیت بازاریابی شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم، تکنیک های برگزیده و کارآمدی که شرکت های بزرگ دنیا از آن در ارسال اس ام اس تبلیغاتی و بازاریابی خود استفاده میکنند را به شما آموزش دهیم. شما با به کارگیری این تکنیک های موفقیت آمیز، و البته با کمی خلاقیت و ایده های نوین، میتوانید به راحتی از طریق ارسال اس ام اس محصولات خود را به مشتریانتان بفروشید!

۱-    تبلیغات برای پیش فروش محصولات

یکی از روشهایی که میتوانید برند و محصول خود را به مشتریان و علاقه مندان معرفی کنید، ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای افتتاحیه فروشگاهتان است! فروشگاه های مختلف در زمینه پوشاک و کیف، کفش، لوازم و قطعات یدکی و یا نمایشگاه های ماشین، میتوانند در ماههای مختلف و در زمانبندی های مختلف مشتریان را به مشاهده محصولات جدید دعوت کنند.

۲-    شرکت در نظر سنجی – مسابقه – قرعه کشی و …

مشتریان و عموم مردم به برنده شدن در هر نوع مسابقه ای علاقه مندند. بنابراین شما میتوانید با برگزاری مسابقه و اهدای جوایز به مشتریان خود، آنها را خوشحال و غافلگیر کنید! در تابستان ۲۰۰۶، زمانی که شرکت پژو قصد معرفی ماشین جدید خود، یعنی ۲۰۷ را داشت، یک برنامه تبلیغاتی گسترده را راه اندازی نمود و مخاطبین را تشویق کرد که مثلاً عدد ۲۴ را به شماره ۶۰۲۲۲ پیامک کنند تا ۲۴ ساعت رانندگی مجانی با ماشین را سفارش دهند.
و در جایی دیگر قبل از اکران فیلم “دختر روز تولد” در انگلستان که داستان دختری را روایت میکرد که می خواهد از طریق اینترنت ازدواج کند؛ از مردم خواسته شد تا به درخواست ازدواج این دختر پاسخ دهند! هر شرکت کننده کدی را از طریق اس ام اس دریافت میکرد که در واقع کد خریدی در جشنواره دهکده ی سینمایی برادران وارنر بود.

۳-    خرید اینترنتی

گاهی مشتریان به شدت در خرید محصولی عجله دارند و نیاز دارند با در دسترس ترین وسیله، خرید خود را انجام دهند. برای مثال امکان خرید شارژ کارت هایی که امروزه اپراتور های مختلف تلفن همراه برای عموم مردم فراهم کرده اند! در جایی دیگر میتوان از شرکت  Text2insure نام برد، این شرکت با ارائه نوعی بیمه خاص، امکانی را برای مسافران فراهم میکرد که تنها با ارسال یک کد، در عرض ۵ دقیقه بیمه ای مخصوص سفر خریداری کنند!

۴-    رزرو – سفارش و پیش فروش کردن

یکی از راههایی که مشتریان استقبال زیادی از آن میکنند، رزرو کردن یا سفارش دادن محصول، از طریق اس ام اس است. برای مثال، اگر شما قصد برگزاری همایش یا سمینار را داشته باشید، میتوانید امکان رزرو و سفارش را تنها از طریق ارسال یک کد برای مخاطبان خود فراهم کنید.
در استرالیا، رستورانهای زنجیره ای معروفی به نام پیتزاهات وجود دارد. یکی از مهمترین ویژگی های این رستوران، دریافت سفارشات از طریق اس ام اس است. میتوان با توسعه و سازگار کردن سیستم ارسال اس ام اس با اتوماسیون اداری خود، تمامی امور سفارش و پیگیری سفارش را به سرعت انجام داد.

پس پنج جزء اصلی برای انتخاب جملات و عبارات و تصاویر تبلیغاتی مناسب به شرح ذیل می باشند. استفاده از این نکات باعث می شود تا افراد به صورت آگاهانه و با رضایت کامل در کمپینهای شما ثبت نام کنند.
۱٫ فراخوان اصلی کمپین: این نکته مهمترین جنبه از طراحی موثر تبلیغات است. مشتری برای مشارکت در کمپین شما باید چه کاری انجام دهد؟ آیا فراخوان آماده شده توسط شما واضح است ؟ آیا مشتریان می توانند آن را به راحتی درک کنند؟
۲٫ ذکر سود و منفعت مشتریان: در واقع منظور از این نکته، پاسخ دادن به این سوال مشتری است:

شرکت در این کمپین چه سودی به حال من دارد؟ در این مورد هم باید به طور واضح بیان کنید که مشتریان با شرکت در این کمپین از چه مزایایی برخوردار می شوند.
۳٫ ملاحظات ویژه: توقعات مشتریان را برای پیشنهادی که پیش روی آنهاست، به دقت مشخص کنید. آیا توضیحات بیشتری باید در اختیار مشتریان قرار بگیرند؟ آیا فکر می کنید که همه موراد ضروری و همه نکات لازم بیان شده اند؟ از ارائه پیشنهادات مبهم و غیرواقعی پرهیز کرده و منظور خود را واضح و روشن بیان کنید.
۴٫ تعهدات و شرایط: اگر اپراتورهای تلفن همراه شرایط خاصی در مورد کمپین شما دارند باید آنها را نیز ذکر کنید. به عنوان مثال ممکن است لازم باشد که مخاطبین کمپین شما برای مشاهده پیامها، از سرویس خاصی استفاده کنند.
۵٫ مدیریت نام تجاری: پیام شما باید به وضوح نام تجاری شما را منعکس کند. نمایش نام تجاری و تاکید بر آن باعث می شود تا افراد با اطمینان و اعتماد بیشتری، اطلاعات شخصی خود را در اختیار شما قرار دهند. همچنین تبلیغ پیامکی را به نام تجاری یا استانداردهای کمپین ها مرتبط می کند.
موفقیت یک کمپین نه تنها وابسته به ساختار آن می باشد بلکه به نحوه اجرا و طرح پیام رسانی و تبلیغات اولیه نیز مرتبط است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه