اگر ارسال اس ام اس به مشتریان را بهترین روش ندانیم، می توانیم ارزانترین روش و مطمئن ترین روش اطلاع رسانی به مشتریان و مخاطبان دانست.

در بسیاری از شرکتها و مجموعه ها، کاری را انجام می دهند که می توان ابتدایی ترین روش برقراری ارتباط با مشتریان دانست. برقراری تماس تلفنی با مشتریان، علاوه بر اینکه زمان زیادی از شما و یا کارمندان شما خواهد گرفت، هزینه بالاتری نیز نسبت به ارسال پیامک از طریق سامانه های ارسال و دریافت اس ام اس دارد.

در صورتی که یک شخص در طول یک روز، تمام توان خود را به کار ببرد، می تواند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر تماس تلفنی برقرار کند. این در صورتی است که ممکن است مشتریهای شما در موقعیتی نباشند که بتوانند پاسخ گوی شما باشند و همین درصد تماسهای موفق شما را کاهش خواهد داد.

همین کار از طریق پیام کوتاه تنها ۳ دقیقه زمان خواهد برد. شاید بگویید در سیستمهای ارسال اس ام اس ، وارد کردن نام و یا سایر مشخصاتی که ممکن است به ازای هر شخص متفاوت باشد زمانبر خواهد بود. اما استفاده از امکان ارسال هوشمند پیامک این کار را برای شما بسیار راحت خواهد کرد. از طریق استفاده از این ماژول هیچ محدودیتی در ارسال نخواهید داشت، به عنوان مثالارسال ۵۰۰۰۰ اس ام اس هوشمند در کمتر از یک ساعت انجام خواهد پذیرفت.

مهمترین نکته ای که در جایگزینی پیامک به جای برقراری تماس تلفنی خوددنمایی خواهد کرد و تاثیر خود را به مرور زمان خواهد گذاشت، تغییر دید مشتری نسبت به شرکت و فعالیت شما خواهد بود. استفاده از پیامک در یادآوری رویدادهای مهم و یا اعلام نتیجه استعلام انجام شده ای توسط مشتری، نگاه مخاطب شما را تغییر خواهد داد و ناخودآگاه، تصور وی را نسبت به کسب و کار شما دگرگون خواهد نمود.

کاهش هزینه نیز از دیگر مزایای استفاده از روشهای مدرن نسبت به روشهای قدیمی می باشد. هزینه هر تماس تلفنی شما می تواند با هزینه ارسال اس ام اس اینترنتی برای ۱۰۰ نفر، برابری نماید.