خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » چگونه در 7 گام ساده یک پیامک تبلیغاتی ارسال کنیم

چگونه در 7 گام ساده یک پیامک تبلیغاتی ارسال کنیم


بازاریابی پیامکی

آیا علاقه‌مند به انجام بازاریابی پیام کوتاه هستید؟ چون که کوپن‌های پیام کوتاه بسیار بیشتر از کوپن‌های سنتی مورد استقبال قرار می‌گیرند استفاده از این شیوه ایده‌ی بسیار خوبی است. بازاریابی پیام کوتاه یک راه عالی برای ترویج برند شما و ارسال یادآوری‌های مناسب برای مشتریان شما است. ما در اینجا به شما برای ایجاد یک کمپین موفق کمک می‌کنیم.این مراحل ممکن است مدتی طول بکشد، اما یک نقشه راه دقیق برای چگونگی ارسال پیام کوتاه انبوه با میزان موفقیت موثر در بازاریابی مشترکان است.

بدیهی است که شما نیاز به یک سامانه پیام کوتاه برای خود دارید. هنگامی که شما یک سرویس پیام کوتاه را انتخاب می‌کنید، دنبالی سرویسی بگردید که به شما اجازه می‌دهد به راحتی لیست مشترکان کمپین خود را مدیریت کنید، که ادغام پشتیبانی یا دیگر گزینه‌های شخصی را فراهم می‌کند که به شما اجازه هدف قرار دادن بهتر مشترکین را می‌دهد.

در ادامه 7 گام ساده ارسال یک پیامک تبلیغاتی را مرور میکینم :

1. اول از همه شما نیاز به جمع آوری یک لیست قوی از مشترکین ثبت نام شده خود دارید. در بازاریابی پیامکی مانند دیگر اشکال بازاریابی شما نیاز به کسب مجوز قبل از هر گونه ارسال پیام دارید. شما می‌توانید مشترکان پیام کوتاه خود را از طریق ترویج کمپین‌های پیام کوتاه خود را در وب سایت خود، رسانه‌های اجتماعی خود و از طریق کمپین‌های بازاریابی ایمیل جمع آوری کنید. شما می‌توانید، به عنوان مثال، در ایمیل بگویید: “با ثبت نام در کمپین‌های پیام کوتاه ما کوپن‌های منحصر به فرد و به روز رسانی‌ها را دریافت کنید.” بسیاری از فروشگاه‌های خرده فروشی حتی شامل ارتقاء پیام متنی در پایین پیام خود هستند که به مشتریان اجازه ورود یک کد کوتاه برای اضافه شدن به لیست کمپین پیامکی را می‌دهد.

2. اجازه دهید مشترکین پیام کوتاه بدانند که آنها می‌توانند در هر زمان به راحتی از سرویس شما انصراف دهند و شما باید یک راه ساده برای انجام این کار در هر پیام متنی برای آن‌ها قرار دهید. اکثر بازاریابان پیامکی از عبارتی مانند “انصراف” استفاده می‌کنند که به مردم اجازه می‌دهد به راحتی از کمپین‌ شما را لغو اشتراک کنند. داشتن یک گزینه ساده لغو اجازه می‌دهد که مردم قبل از اینکه شما در معرض خطر اذیت شدن آن‌ها ‌توسط پیام‌های خود باشید انصراف دهند.

3. تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید که یک عنوان برای پیام کوتاه خود برگزینید یا خیر. اگر چنین است به گونه‌ای باشد که به مشترک محتوای متن را نشان دهد و همچنین مشترک را به خواندن ادامه متن ترغیب کند. شما همچنین باید به یاد داشته باشید که عنوان باید مختصر و کوتاه باشد و و حداکثر 16 کاراکتر داشته باشد!

4. شما باید در یک پیام که اطلاعات مهم را شامل می‌شود  با یک تلفن تماس بدنه پیام خود را بسازید.. بسیاری از بازاریابان پیامکی اطلاعات مختصری در پیام‌های کوتاه خود قرار می‌دهند که به مشترکین اجازه می‌دهد برای اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه کنند. شما همچنین می‌توانید در پیام خود یک لینک وبسایت قرار دهید چرا که بسیاری از مشترکان در دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی دارند.

5. شما نیاز به قرار دادن یک انگیزه برای پاسخ سریع در هر یک از پیام‌های کوتاه خود را دارید.دستورالعملی که مشتریان را راهنمایی می‌کند چگونه آنچه که شما می‌خواهید را انجام دهند. به طور کلی این پیام کوتاه باید مشتریان را ترغیب به پاسخ کند. بیایید نگاهی به برخی از نمونه‌های متن پیام کوتاه بیاندازیم:


با ارسال عدد 123 از 50٪ کوپن تخفیف بهره‌مند شوید


برای رزرو قرار ملاقات رایگان امروز به ما پبام دهید


می خواهید یک کوپن تخفیف در رستوران مورد علاقه خود در لیست ما داشته باشید؟ این پیام را با ارسال 1 برای رستوران A ، 2 برای پیتزا فروشی B، و یا 3 را برای سیب زمینی سرخ کرده C بفرستید


داشتن قابلیت پاسخ برای مشترکین به پیام کوتاه شما به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی به پیام شما پاسخ دهند.

6. لیست پیام‌های کوتاه خود را به لیست کوچکتر، شخصی تر جدا کنید و بر اساس منطقه / کشور و اینکه کدامیک پیام‌های شما را باز کرده‌اند و یا پاسخ داده‌اند و غیره تقسیم کنید. لیست هدفمند تعامل با مشترک و میزان پاسخ را بهبود می‌دهد، این یک ایده عالی برای ارسال پیام است که به ترجیحات و منافع فردی مشترکان خود رجوع می‌کند.

7. داده‌های بازاریابی پیامکی خود را تجزیه و تحلیل کنید، هیچ بازاریابی پیامکی به طور موثر ادامه پیدا نخواهد کرد مگر با چک کردن طور مداوم داده‌ها و دیدن بالاترین میزان بازشدن، پاسخ و نرخ لغو و ادامه دادن به بهینه سازی کمپین‌های پیامکی خود بر اساس نتایج.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه