خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » مقایسه بازاریابی اس ام اس با دیگر روشهای بازاریابی

مقایسه بازاریابی اس ام اس با دیگر روشهای بازاریابی


سامانه پیامکی

سامانه پیامکی

 

گارانتی و یا همان ضمانت محصول، امروزه از ملاکهای تعیین کننده برای خریداران محسوب می شود، تا آنجا که آنها حاضرند گاهی تا ۲۰ درصد هزینه بیشتری پرداخت نمایند اما از کیفیت و خدمات پس از فروش محصول اطمینان داشته باشند. تقریبا تمامی شرکتهای تولید کننده و یا وارد کننده، از کیفیت محصول خود اطمینان دارند، تا آنجا که برخی از آنها تعویض بی قید و شرط محصول را در صورت بروز هرگونه مشکل تضمین می نمایند.

امروزه نه تنها شرکتهای تولید کننده و وارد کننده دست به این اقدام می زنند، بلکه شرکتهای ارائه دهنده خدمات نیز وارد میدان شده و خدمات خود را گارانتی و یا ضمانت می نمایند.

از جمله خدماتی که به تازگی و توسط برخی شرکتهای ارائه دهنده ، ضمانت بی قید و شرط می شوند، سامانه های ارسال و دریافت پیامک است. در صورت نارضایتی مصرف کننده از خدمات ارائه شده، پس از مدتی که توسط شرکت تعهد نموده است امکان بازگشت تمامی هزینه مصرف شده وجود خواهد داشت.

مدت زمان تعهد شده شرکتها برای اشخاصی که از سامانه های پیامکی استفاده می کنند ، با توجه به سیاست شرکتها متفاوت است،د. البته این زمان صرفا برای حالتی است که شما بدون هیچ دلیل و یا وجود اختلال در سامانه پیامک، تمایل به حذف حساب کاربری خود و بازگشت هزینه موجود در آن داشته باشید. پس از سپری شدن این زمان، در صورت وجود اختلال در سامانه نیز امکان بازگشت هزینه وجود دارد، اما برای این کار باید دلیل قانع کننده ای برای همکاران وجود داشته باشد. در صورت دریافت تاییدیه و سپری شدن پروسه اداری آن، هزینه باقی مانده در سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه شما، به شماره حساب و یا کارت اعلام شده بازگشت داده خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که صرفا هزینه باقی مانده پیامک موجود در سامانه پیامک قابلیت بازگشت را دارد، در صورت خرید شماره اختصاصی و یا خرید ماژول، امکان بازگشت هزینه آن وجود نخواهد داشت.

موارد زیر نیز شامل بازگشت هزینه نخواهد شد: مسدود شدن سامانه به دلیل ارسال پیامکهای نامتعارف، غیرفعال شدن و یا حذف خط اختصاصی توسط اپراتور به هر دلیل، سعی در ارسال پیامکهای نامتعارف و مسدود نمودن سامانه توسط همکاران، انجام شکایت از متن ارسالی و پیگیری توسط دستگاههای ذیربط.

در دنیای رقابتی امروز هر کسب و کاری، استراتژی های مخصوص خودش را به کار می برد تا از طریق بازاریابی بتواند محصولاتش را به فروش برساند. برخی از کسب و کارها پایبند به روش های سنتی و قدیمی تری هستند و برخی دیگر با کمی تغییر توانسته اند گامی به سوی جلو بردارند و بازاریابی پیامکی را به عنوان ابزار اصلی بازاریابی خود قرار دهند. این دسته از کسب و کارها، با نگاهی دقیقتر به اطراف دریافتند که ساده ترین و کم هزینه ترین روشی که میتوان با آن، به مخاطبان دسترسی داشت، پنل ارسال پیامک از طریق سامانه پیام کوتاه است.

برای پنل ارسال پیامک شما به تجهیزات پیچیده و با هزینه بالا نیاز ندارید. بلکه با یک پنل اس ام اس یا سامانه پیامک و یک یا چند خط اختصاصی، می توانید کمپین بازاریابی پیامکی خود را از همین امروز آغاز کنید. اما آیا روش های دیگری نیز وجود دارند که بتوانیم به عنوان رقیب بازاریابی پیامکی از آنها یاد کنیم؟ همراه ما باشید تا نگاهی دقیق تر به بازاریابی ایمیلی داشته باشیم و بررسی کنیم که آیا این روش، با بازاریابی پیامکی رقابت میکند یا خیر.

در گذشته که روش های بسیار زیادی برای تبلیغات وجود داشت؛ هر گوشه و کناری را که نگاه می کردید با تبلیغات در انواع مختلف مواجه می شدید… اما بدون شک تبلیغات سنتی به نیروی انسانی بیشتر، زمان بیشتر و هزینه بیشتری احتیاج داشت. تا جایی که حتی برخی از کسب و کارها پس از صرف وقت و هزینه زیاد، با شکست مواجه شدند.
این روند رقابتی برای کسانی که سرمایه بسیار زیادی داشتند ادامه داشت تا اینکه با روی کار آمدن اینترنت، تبلیغات شکل دیگری به خود گرفت و کسب و کارها دوباره شروع به راه اندازی کمپین های تبلیغاتی کردند. یکی از این انواع تبلیغاتی که در سطح اینترنت انجام میشد و هزینه کمتری داشت، ارسال ایمیل به تعداد زیادی از مخاطبان بود. در گذشته به علت استفاده بیشتر مردم از ایمیل، به عنوان کانال ارتباطی، این روش بسیار مناسب بود. اما با گذشت زمان، نقاط ضعف ایمیل ها بیشتر و بیشتر می شد.
– تنها ۲۰% از ایمیل ها باز می شدند.
– میانگین پاسخ به ایمیل ۹۰ دقیقه بود.
– معمولاً ۵۹% کاربران جدید ایمیل ها، حتی آنها را باز نمیکردند و تبلیغات خوانده نمیشد.
– با گذشت زمان و استفاده از موبایل، پنل ارسال پیامک روشی ساده تر برای برقراری ارتباط با سایرین بود.
– روز به روز تعداد افرادی که از موبایل استفاده میکردند بیشتر و بیشتر میشد.

در این مرحله، بسیاری از افراد متوجه تغییر ناگهانی اوضاع شدند و مسیر تبلیغاتی خود را تغییر دادند. با روی کار آمدن پنل اس ام اس یا سامانه پیامک، کسب وکارها توانستند به مشتریان و مخاطبان خود از طریق پیامک دسترسی داشته باشند.
برخی از مزایای پنل ارسال پیامک با استفاده از سامانه پیام کوتاه:
– حدوداً ۹۵% پیامک ها خوانده می شوند.
– نرخ خوانده شدن پیامک به طور معمول ۵ ثانیه است.
– به طور میانگین افراد در طول روز ۱۵۰ بار تلفن همراهشان را چک میکنند.
– حدود ۹۰% مشتریان از تلفن همراه استفاده می کنند.
– مخاطبان برای ارتباط با شما و خواندن پیامک تبلیغاتی شما نیاز به دسترسی به اینترنت ندارند.
– هزینه بسیار کمتری نسب به سایر روش ها برای پنل ارسال پیامک صرف می شود.

بنابراین می توانیم یک نتیجه کلی از مقایسه این دو نوع روش بازاریابی بگیریم. در واقع نمیتوان بازاریابی ایمیلی را رقیبی برای بازاریابی پیامکی دانست. چراکه به وضوح میتوانیم معایب روش بازاریابی ایمیلی نسبت به پیامکی را مشاهده کنیم.
اما فراموش نکنید که بازاریابی ایمیلی نیز هنوز در بسیاری از کسب و کارها استفاده می شود. بنابراین شما میتوانید در کنار بازاریابی پیامکی، از روش ارسال ایمیل نیز استفاده کنید و تکنیک های مختلف را امتحان کنید. در این صورت می توانید نسبت به سایر رقبای خود در حوزه بازاریابی، جایگاه برابر و حتی بالاتری داشته باشید.

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه