خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » ۶ نکته برای یک کمپین پیامکی موفق

۶ نکته برای یک کمپین پیامکی موفق


sms-marketing

هر سال به طور میانگین ۸٫۶ تریلیون پیامک در دنیا فرستاده می شود. یعنی ۲۰ برابر بیشتر از تعداد توییت ها و ۱۲ برابر بیشتر از کل پیام هایی که در فیسبوک فرستاده می شود. مشاهده چنین آماری به طور قطع همه بازاریاب ها و صاحبان مشاغل را وسوسه می کند. تعداد زیادی از آن ها دست به کار شده و از این کانال فوق العاده بزرگِ ارتباطی، بیشترین استفاده را برده اند. وقتش رسیده شما هم دست به کار شوید و کمپین پیامکی خود را راه اندازی کنید.

جهت راهنمایی شما، ۶ نکته مفید و کاربردی آماده کرده ایم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نکته اول – گیرنده ها را دسته بندی کنید

برای ما زیاد اتفاق افتاده که کاربران عادی، از نامربوط بودن پیامک های تبلیغاتی دریافتی شکایت می کنند. اصلی ترین شکایت شان هم این است: ” تقریبا تمام پیام های تبلیغاتی که دریافت می کنم، هیچ ربطی به من ندارند و به درد نخور هستند. “

دلیل چنین مساله ای این است که هنگام فرستادن پیام، نکته فوق رعایت نشده است. یکی از اقداماتی که باید در کمپین پیامکی انجام شود، دسته بندی کردن گیرنده هاست. شما باید بدانید مشتری های احتمالی تان بیشتر از چه قشری خواهند بود و چه خصوصیات کلیدی ای دارند.

برای مثال اگر محصولی آموزشی در مورد کنکور کارشناسی ارشد ارائه می کنید، در کمپین پیامکی خود قطعا باید محدوده سنی مناسب را در نظر بگیرید. اگر پیامک های تبلیغاتی این محصول را به افراد رده سنی ۴۰-۵۰ سال بفرستید، نباید انتظار موفقیت در فروش داشته باشید.

با دسته بندی گیرنده ها و ارسال هدفمند پیام، می توانید فروش بالای خدمات و محصولات تان را تضمین کرده و جایگاه برند تان را هم ارتقا دهید. در این صورت گیرنده احساس نخواهد کرد پیام های شما اسپم و به درد نخور هستند.

نکته دوم – زمان بندی بسیار مهم است

اگر می خواهید کمپین پیامکی موفقی داشته باشید، باید به دو جنبه زمان بندی توجه ویژه کنید. اول این که پیام های بدون تاریخ مصرف، تاثیر کمتری نسبت به پیام های محدود دارند. پیامکی که به گیرنده می گوید : ” تنها یک هفته فرصت برای استفاده از تخفیف ۲۰ درصدی باقیست ” بسیار موفق تر از پیامی عمل خواهد کرد که بدون محدود کردن زمان، می گوید: ” ۲۰ درصد تخفیف. “

دومین جنبه مهم نیز این است که پیامک های شما در چه زمانی ارسال می شوند. برای مثال بعد از این که یک مشتری از فروشگاه شما محصولی خرید، می توانید یک پیامک به او ارسال کرده و محصول مرتبط با آن را هم معرفی کنید. طبیعی است اگر پیامک را پس از گذشت یک هفته و یا یک ماه ارسال کنید، تاثیر گذاری کمتری خواهد داشت.

نکته سوم – از پیامک برای فعال کردن مشتری های خاموش استفاده کنید

شما اگر یک ایمیل تبلیغاتی بفرستید، به طور متوسط بعد از ۲۴ ساعت باز خواهد شد. اما ۷۰ درصد پیامک ها در ۶۰ دقیقه اول، باز شده و خوانده می شوند.

از این سرعت در ارتباط می توان در جهت بهبود بازاریابی استفاده کرد. برای مثال اگر تعدادی از مشتریان ثابت شما که چند وقت پیش، هر هفته از خدماتتان استفاده می کردند، دیگر شما را فراموش کرده اند و به سراغ تان نمی آیند (تبدیل شده اند به مشتری خاموش)، می توانید با استفاده از فرستادن پیامک و دادن پیشنهاد های محدود، آن ها را دوباره به سمت خود راهنمایی کنید.

نکته چهارم – کوتاه، مفید، و ساده باشید

این یکی شاید مهم ترین و کلیدی ترین توصیه ای است که به شما می کنیم. هر چقدر در مورد کوتاهی و اختصار پیامک ها بگوییم، باز هم کم گفته ایم؛ چون اصلی ترین نکته در موفقیت یک کمپین پیامکی همین است.

حداکثر طولی که اکثر اپراتور های تلفن همراه برای یک پیامک تعیین می کنند ۱۶۰ کاراکتر است. شما باید این قابلیت را داشته باشید که پیام خود را به بهترین شکل ممکن و با تاثیرگذاری بالا در محدوده ۱۶۰ کاراکتر منتقل کنید. گذشته از محدودیت کاراکتری، هر چه پیام تان کوتاه تر باشد، برای گیرنده هم مناسب تر است.

“۵۰ درصد تخفیف. فقط تا شنبه مهلت دارید.”

دو جمله بالا مناسب ترین مثال برای یک پیام کوتاه و مختصر می باشند که در عین اختصار، ضروری ترین اطلاعات مورد نیاز برای به حرکت واداشتن مشتری را منتقل می کنند. البته فراموش نکنید بسته به نیاز، اطلاعات تماس و غیره را هم در ادامه پیام قرار دهید.

پیام های طولانی و به درد نخور، به جای این که به کسب و کارتان کمک کنند، به وجهه برندتان صدمه خواهند زد.

نکته پنجم – لینک هایتان را زیباسازی کنید

شاید مجبور باشید آدرس یک صفحه اینترنتی و یا وبسایت تان را در پیام قرار دهید. همان طور که خودتان هم متوجه شده اید، لینک ها زیبایی پیام را از بین می برند – مخصوصا لینک های طولانی.

برای این کار راهکار ساده و آسانی وجود دارد: استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک مانند goo.gl و یا bit.ly . کافیست لینک های طولانی و بد ریخت خود را در آن ها قرار دهید تا آن را به یک لینک کوچک تبدیل کنند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کوتاه کننده ها نیز این است که کاراکتر های با ارزش تان را هدر نمی دهد. امکان دارد بعضی لینک ها حتی بیشتر از ۱۶۰ کاراکتر طول داشته باشند، که قرار دادن آن در پیامک به هیج وجه عاقلانه نیست.

نکته ششم – به هیچ وجه مزاحم گیرنده ها نشوید

این نکته را به هیچ وجه فراموش نکنید که امکان فرستادن پیامک به افراد، یک امتیاز است، نه یک حق مسلم. اگر پشت سر هم به آن ها پیام بفرستید و کاری کنید که آسایش شان از دست برود، این امتیاز را از دست خواهید داد. هیچ کس از پیام های اسپم خوشش نمی آید؛ پس کاری نکنید که پیامک هایتان به اسپم تبدیل شود.

پیامک های خوب، باید حساب شده باشند، تا حدی شخصی باشند، و مربوط باشند. یک پیامک خوب تبلیغاتی پیامکی است که اگر آن را نفرستید، گیرنده احساس کند چیزی را از دست داده. تنها هدف تان باید رسیدن به آن نقطه باشد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه