خانه » مقالات » بازاریابی پیامکی » نکاتی مهم در بازاریابی از طریق SMS

نکاتی مهم در بازاریابی از طریق SMS


بازاریابی اینترنتی

فاصله تلفن همراه با شما چه مقدار است؟ در هنگام تماشای تلویزیون، خواندن یک نشریه چاپی و یا زمانی که مشغول کار با تبلت و یا لپ‌تاپ خود هستید چقدر به شما نزدیک است؟ آیا شما خانه را بدون آن ترک می‌کنید؟

چقدر برای شما به عنوان یک کاربر موبایل آسان است که از آن برای پاسخ دادن به یک تماس یا یک پیام تبلیغاتی استفاده کنید و یا یک کلمه کلیدی را به شماره‌ای خاص ارسال کنید؟

دریافت و پاسخ به پیامهای متنی از برندهای برگزیده و ارائه دهندگان خدمات برای مردم راحت‌تر شده و در حال رشد است و به عنوان بخشی از زندگی پذیرش آن برای مردم قابل قبول شده است، بنابراین بازاریابی پیامکی در کمپین بازاریابی که در نظر دارید نفش مهمی اجرا می‌کند.

بررسی‌های اخیر انجام شده توسط SAP این مقبولیت رو به رشد را تایید کرد: 64٪ از مصرف ‌کنندگان فکر می‌کنند که صاحبان کسب و کار اغلب باید با استفاده از SMS با مشتریان خود صحبت کنند. از نگرشی دیگر در مورد ارتباطات SMS متوجه می‌شویم:

  • 82٪ فکر می‌کنند برقراری ارتباط مشتریان با سازمان‌ها باید آسان‌تر شوند.
  • 76٪ گزارش می‌‍‌‌‌دهند که آنها احتمال خواندن یک پیام SMS زودتر از یک ایمیل است.
  • 70٪ احساس می‌کنند که استفاده از یک SMS یک راه خوب برای یک سازمان برای جلب توجه آنها است.
  • 64٪ فکر می‌کنند که سازمان‌ها باید بیشتر از مقدار حال حاضر از SMS استفاده کنند.
  • 62٪ گزارش دادند که آنها می‌خواهند از SMS بیشتری برای برقراری ارتباط با سازمان استفاده کنند.

مصرف کنندگان به مفید بودن SMS در آسودگى خاطر در مورد هویت و اطلاعات (39٪) و دریافت خدمات با کیفیت (36٪) استناد می‌کنند.

در کمپین SMS خود فراوانی خدمات را به عنوان یک موضوع مهم نگه دارید: برای اولین بار به استفاده از این سرویس برای مشترکان خود بپردازید و سپس آن را برای دیگران توسعه دهید. برای بالا بردن کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنید با استفاده از کانال SMS رابطه خود با مشتریان را شروع کنید.

درباره رفتار مصرف کننده خود فکر کنید: به عنوان مثال، من از SMS برای تسلط بر صورت حساب‌ها در حساب‌های بانکی، دریافت اطلاعات پرواز خطوط هوایی فعلی و اطلاع پیدا کردن از کتاب‌هایی که باید به کتابخانه برگردانم در میان پیام‌های دیگر استفاده می‌کنم. اگر این کانال‌های ارتباطی بیش از حد با پیام‌های تبلیغاتی شلوغ شود آن را باز نگه نمی‌دارم. تعادل بین خدمات شخصی/تبلیغاتی خیلی مهم است، پس لزوم تعادل در میزان پیام‌ها باید رعایت شود و محتوای پیام، زمان و فراوانی همه باید با راهنمایی‌های فروشنده آزمایش شود.

سعی نکنید در این آب به تنهایی شنا کنید. 10 ثانیه جستجوی آنلاین به شما ده‌ها و صدها سایت از فروشندگانی را می‌دهد که با خوشحالی از تلاش‌های بازاریابی SMS شما حمایت خواهند کرد. رقابت در حال شدیدتر شدن است پس نیاز به گرفتن کمک حرفه‌ای کاملا احساس می‌شود و ضروری است، شما با این کار نه تنها کمپین‌های بیشتری را به راحتی اجرا می‌کنید بلکه تجربه خوبی از بهترین شیوه‌های بازاریابی SMS را به دست می‌آورید.

نکات کلیدی که برای بازاریابی پیامکی باید به یاد داشته باشید

همانند ایمیل و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی مبتنی بر تلفن همراه انتخابی است، بنابراین شما مجبور به جذب شماره‌های همراه مردم از طریق کانال‌های دیگر هستید. شما می‌توانید در وب سایت خود آیکون‌های دعوت اشتراک برای هر دو موضوع خدمات و پیام های تبلیغاتی ایجاد کنید. شما باید یک صفحه را در وب سایت خود برای سوالات متداول در مورد اینکه این خدمات چگونه کار می‌کنند و چه انتظاری از آن می‌رود را همراه با سیاست حفظ حریم خصوصی داشته باشید. اگر شما حضور فیزیکی در بازار (یک فروشگاه یا دفتر با ترافیک مشتری) دارید شبکه تلفن همراه خود را ارتقاء دهید و یک دستورالعمل ساده و واضح برای ثبت نام کردن بسازید.

یک مجموعه قدرتمند از کشش‌ها را ایجاد کنید که به مردم انگیزه دهد که شماره خود را به اشتراک بگذارند و اجازه دهند که خدمات و پیام‌های بازاریابی شما برای آن‌ها ارسال شود.

به آنها بگویید اگر که آن‌ها این شرایط را انتخاب کنند انتظار چه چیزی را باید داشته باشند.

پاسخ SMS در طول فرایند ثبت نام را سفارشی کنید. به طور مثال بگویید: “با تشکر از شما” و یک آدرس را اضافه کنید که مشتری‌ها در صورت لزوم بتوانند شما را پیدا کنند.

در درخواست دوم برای تایید بیشتر روشن سازید که از دسترسی به شماره‌ی آن‌ها قدردانی می‌کنید و به حریم خصوصی آن‌ها احترام می‌گذارید.در ارسال پیام اول می‌توانید به عنوان مثال بپرسید: “با پاسخ به این پیام تایید کنید که می‌خواهید پیام‌های متنی را از ما دریافت کنید که ما امیدواریم پاسخ شما« بله »باشد”

مردم با گوشی‌های هوشمند می‌توانند با باز کردن یک لینک وب سایت شما را باز کنند اما مردم با تلفن‌های ساده معمولا نمی‌تواند این کار را انجام دهند. تا زمانی که تلفن‌های ساده هنوز هم وجود دارد خود را با این تفاوت تطابق دهید. اما شما ممکن است این نوع از پیام تبلیغاتی را در کسانی که دارای ‌گوشی‌های ساده هستند را با گرفتن آدرس ایمیل آن‌ها امتحان کنید:

“ما یک پیشنهاد ویژه برای شما به عنوان یک نوع مشتری خاص داریم. ممکن است ما امروز آن را به شما ایمیل کنیم ؟ “

اینکار کمتر ضروری است، اما ممکن است به طور کلی با دو بار مورد هدف قرار دادن آن‌ها با این پیام از طریق دو کانال میزان تعامل افزایش یابد.

پیشنهادی بدهید که به دست آوردن آن آسان باشد. در پیام خود به آن‌ها یک کد تبلیغاتی بدهید تا زمانی که آنها در فروشگاه / رستوران / محل شما قرار دارند بتوانند از آن استفاده کنند.

اگر شما از طریق SMS لینک وبسایت ارسال می‌کنید.به یاد داشته باشید که بسیاری از مشترکین شما از طریق تلفن همراه به شما پاسخ می‌دهند، پس در نظر داشته باشید که چه نوع طراحی وب سایت پاسخگوی نیاز شما برای ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت بالا است.

فروشنده‌ای که شما انتخاب می‌کنید باید برخی از بهترین شیوه‌ها را که می‌تواند به عنوان مبنایی برای توسعه برنامه‌های بازاریابی شما باشد را در خدمت داشته باشد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه