خانه » مقالات » کیفیت راز موفقیت تجارت پیامکی شما

کیفیت راز موفقیت تجارت پیامکی شما

کیفیت را فدای قیمت نکنید

quality-vs-price

یکی از معمول‌ترین اشتباهات ارائه دهندگان خدمات پیامکی این است که در یک تلاش مذبوحانه برای بدست آوردن مشتری بیشتر، قیمت‌های خود را تا حد زیادی کاهش می‌دهند یا حتی پنل‌های خود را به صورت رایگان ارائه می‌کنند. در طول چند سال گذشته افراد بسیار زیادی را دیده‌ایم که برای بدست آوردن مشتریان بیشتر دست به ارائه قیمت‌های بسیار نازل زده‌اند و در نتیجه طی مدت کوتاهی به دلیل عدم درآمد مناسب به تجارت خود خاتمه داده‌اند. اکثر افرادی که این استراتژی را برای تجارت خود پیش می‌گیرند، این خیال را در ذهن می‌پرورانند که بعد از جذب مشتریان کافی می‌توانند قیمت‌های خودشان را افزایش دهند. اما واقعیت این است که شما با این روش کار در تجارت خود موفق نخواهید بود. می‌پرسید چرا؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم که چرا کیفیت نقش مهمتری در فروش شما خواهد داشت. پس با ما همراه باشد.

طبیعی است که بعد از کاهش قیمت‌ها انتظار داشته باشید که سیل مشتریان به سمت تجارت شما سرازیر شود. اما همین برای شما کافی نخواهد بود. برای جذب و حفظ مشتریان به چیزی بیشتر از قیمت‌های پائین نیاز دارید. چرا که ثابت شده و البته واضح است آن دسته از مشتریان که با قیمت‌های پائین جذب می‌شوند، هر وقت قیمت‌های کمتری نسبت به سامانۀ شما پیدا کنند رهایتان خواهند کرد و هیچوقت به شما وفادار نخواهند ماند. پس حتی اگر بتوانید با پائین آوردن قیمت‌ها مشتریان بیشتری را جذب کنید، به احتمال زیاد به محض بالا بردن قیمت‌ها تا سطح استاندارد بازار، این مشتریان را از دست خواهید داد. بنابراین این استراتژی اصلاً ارزش پیاده‌سازی را ندارد. با این وجود، برای فروش بیشتر چه باید کرد؟ احتمالا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که چرا مردم به محصولات و خدماتی با قیمت بالا وفادار می‌مانند، حتی وقتی که انتخاب‌های بسیار ارزان‌تری هم برایشان وجود دارد؟ دلیل این موضوع ساده است: کیفیت. این چیزی است که مشتریان می‌خواهند – حتی اگر لازم باشد برای بدست آوردن آن هزینۀ بیشتری پرداخت کنند.

اکنون که توضیح دادیم که چرا کیفیت – و نه قیمت – آن چیزی است که می‌تواند تجارت شما را رونق ببخشد یا آن را نابود کند، بگذارید نگاهی به دو راه مختلف داشته باشیم که می‌توانید کیفیت کار خود را افزایش دهید. شناخت این راه‌ها می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند:

وب‌سایت خود را برای مشتریان ارتقا دهید

هیچکس دوست ندارد با یک سرویس پیچیده سر و کار داشته باشد. اگر که وب‌سایت شما بیش از حد برای کاربر پیچیده است، به تنهایی توضیح خوبی است برای اینکه چرا مشتریان زیادی با شما تجارت نمی‌کنند. چیزی که مشتری می‌خواهد یک وب‌سایت ساده و دوستانه است. وب‌سایت خود را با طراحی و دستکاری بیش از حد نابود نکنید. آن را ساده ولی حرفه‌ای نگه دارید. کاری کنید که حتی یک مبتدی نیز بتواند به سادگی از آن استفاده کنید. همچنین خوب است که یک سیستم پرداخت آنلاین برای مشتریان تعبیه کنید تا بتوانند به راحتی و از طریق اینترنت نسبت به پرداخت هزینۀ شارژ خود اقدام نمایند. چرا که هیچکس دوست ندارد برای پرداخت به سراغ بانک‌ها برود.

خدمات پشتیبانی سایت خود را بهبود بخشید

شهرت طولانی‌مدت هر تجارت تا حد زیادی به خدمات پشتیبانی آنها بستگی دارد. حتی یک تجارت که پیشنهادهای چندان بخصوصی نیز برای مشتریان خود ندارد، قادر خواهد بود با ارائه پشتیبانی عالی دل مشتریان را بدست آورد. بالعکس، تجارت‌هایی هم بوده‌اند که پیشنهادهایی عالی برای مشتریان داشته‌اند، ولی به خاطر پشتیبانی ضعیف با شکست مواجه شده‌اند. ارائه پشتیبانی عالی به مشتریان از اینجا شروع می‌شود که اطلاعات تماس خود را در دسترس مشتریان قرار دهید. مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما بروی وب‌سایت و کاملاً در دیدرس کاربران قرار دارد. همچنین خوب است اگر روش‌های ارتباطی مختلفی مثل تلفن، ایمیل و تیکت را در اختیار کاربران خود قرار دهید. مهمتر از هر چیز، همیشه در سریع‌ترین حالت ممکن به سوال‌های کاربران خود پاسخ دهید. سوالات آنها را سریع پاسخ دهید و به آنها کمک کنید مشکلات خود را فوراً حل کنند. آنها هیچگاه خدمات خوب شما را فراموش نخواهند کرد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه