خانه » مقالات » افزایش نرخ ثبت نام در سرویس پیامکی

افزایش نرخ ثبت نام در سرویس پیامکی


spending

مقدمه

با ایجاد و اداره یک برنامه بازاریابی پیامکی، قطعا مایل هستید که نرخ ثبت نام افراد در این برنامه بیشتر از نرخ انصراف آنها از شرکت در برنامه باشد و طبعا مایل نیستند که مخاطبین خود را در آینده از دست بدهید.

برنامه شما هریک از این موارد که باشد: خواه یک برنامه CRM، یک کمپین تبلیغاتی پیامکی یا فقط یک ویژگی موبایلی اضافی برای ارائه محصول اصلی ، به هر حال برای توسعه پایگاه مشترکین موبایلی خود از نظر زمان و هزینه سرمایه گذاری می کند.

درست در همین زمان است که باید مواردی را برای کاهش نرخ انصراف ثبت نام از برنامه پیامکی در نظر بگیرید.

در این مقاله به ارئه بهترین شیوه هایی می پردازیم که استفاده از آنها موارد انصراف از برنامه های پیامکی و شماره اختصاصی را به حداقل می رسانند.

فرآیند ثبت نام افراد در برنامه اس ام اسی را به درستی انجام دهید

با ترغیب مشترکین به روش صحیح، رابطه خوب و مطلوبی را با آنها آغاز کنید. مفهوم این مسئله این است که با تشریح صریح و واضح پیامک هایی که افراد دریافت خواهند کرد و این مورد که این پیام ها چند وقت یکبار به دست افراد می رسند ، آنها را به ثبت نام در برنامه خود دعوت کنید.

حتی اگر از قبل پایگاه داده ای از شماره های موبایل دارید که آنها را از مشتریان خود جمع آوری کرده اید ، پیامها را تا زمانی که افراد به صراحت تمایل خود را نسبت به شرکت در کمپین پیامکی شما اعلام نکرده اند، ارسال نکنید. با این روش در منتهای مراتب تعداد اندکی مشتری ناراضی و خروجی های زیادی خواهید داشت اما در بدترین حالت ممکن است به ارسال اسپم متهم شوید.

از تکنیک طعمه گذاری برای فروش پرهیز کنید

این مسئله بدیهی به نظر می رسد، اما تعداد بسیار زیادی از بازاریابان با طولانی شدن برنامه های پیامکی خود در برابر وسوسه تغییر آنها تسلیم می شوند- این تغییر ممکن است به صوذت کاهش دادن یا جایگزینی محتوای اصلی با تبلیغات یا تغییر دادن فرکانس ارسال پیام ها باشد.

اگر به افراد قول داده اید که هشدارهایی در مورد فروش را به آنها ارسال کنید، اما پیامهای شما نکات روزانه هایی در مورد مد هستند و هیچ موارد ویژه ای برای تخفیف یا خرید در آنها گنجانده نشده است، خواهید دید که در نتیجه این کار افراد بیشتری از شرکت در کمپین شما انصراف خواهند داد.

ارتباط محتوی پیامک با مشتریان را حفظ کنید

کیفیت محتوی برنامه پیامکی خود را بالا نگه دارید. طول پیامهای متنی خود را تا حد امکان کوتاه کنید تا مناسب ارسال در قالب یک پیامک باشند و فقط هنگامی از اصطلاحات مخفف و عامیانه استفاده کنید که از لحاظ طول پیام در مضیغه هستید یا مخاطبین خاصی را هدف قرار داده اید.به افراد همان چیزی را بدهید که هنگام ثبت نام به آنها قول داده اید.

نتیجه: نرخ بالای انصراف نشاندهنده عدم ارتباط متن پیامک با مشتریان شماست.

از یک برنامه زمانی پایداری استفاده کنید

ابتدا تعیین کنید که برنامه پیامکی شما قرار است چند وقت یکبار پیامها را ارسال کند و سپس این برنامه زمانی را ادامه داده و به آن وفادار بمانید. از ارسال پیامهای اضافی خود داری کنید و کمتر از حد استاندارد نیز پیام ارسال نکنید. فرکانس ارسال پیام توسط شما به برنامه پیامکی وابسته است.

موثر ترین فرکانس ارسال پیامک یک پیام در هفته یا یک پیام در روز است. در فرکانس های بالاتر با ریسک انصراف از ثبت نام مواجه می شوید، که دلیل آن مزاحمت بیش از حد پیامک های شماست، حتی اگر این پیامها پرطرفدار باشند. در فرکانسهای پایینتر ارسال پیامک، با این مخاطره مواجه هستید که مشتری برنامه شما را فراموش کرده یا علاقه خود نسبت به آن را از دست بدهد.

مرتکب اشتباهات بزرگ نشوید

هیچ کسی قصد مرتکب شدن مشکلات تکنیکی را ندارد اما این مشکلات به هر حال اتفاق می افتد. وقتی یک اشتباه کوچک تکنیکی رخ می دهد، مشتریان ممکن است در مورد ایمیل های تکراری یا پیام وب سایتی با عنوان “تعطیلی موقت سایت ” که از سوی برند مورد علاقه ی آنهاست، صبور باشند. اما مشتریان درباره مشکلات تکنیکی ای تلفن های همراه، بردباری چندان زیادی ندارند.

تلفن موبایل یک وسیله بسیار شخصی است به طوری که مشتریان به تهاجماتی که از این مسیر رخ می دهند، بسیار سریع واکنش نشان می دهند.

درصد بالایی از کاربران در صورت دریافت پیامک های تکراری یا پیامک هایی که زمان استفاده از آنها گذشته است، تقریبا فوری از ادامه برنامه پیامکی انصراف می دهند.

از این موضوع مطمئن شوید که شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی عالی کار می کنند چون هیچ عاملی سریع تر از مشکلات تحویل پیام، باعث افزایش نرخ انصراف نمی شود.

سوال از کاربران

اگر احساس می کنید که برنامه شما در حال از دست دادن طراوت و شادابی خود است، از کاربران خود سوال کنید که خواسته آنها از برنامه شما چیست. یکی از منافع عظیم داشتن یک برنامه پیامکی، امکان برقراری ارتباط دوطرفه و سریع با مشتریان است.

به عنوان مثال نگران این مطلب هستیم که ارسال زیاد هشدار های ما با موضوع “شایعاتی در مورد افراد مشهور”، ممکن است مشتریان را دلزده کند، بنابراین برای رفع این نگرانی می توانیم پس از تیتر یکی از این هشدار ها را به سادگی سوال کنیم،”چند وقت یکبار مایل به دریافت شایعات افراد مشهور هستید؟ با یکی از این عبارات پاسخ دهید،بیشتر، به همین میزان یا کمتر”

با این روش بلافاصله بازخورد مشتریان را دریافت کرده و می توانیم طوری ارسال پیامها را مطابق میل مشتریان تنظیم کنیم که آنها به این برنامه پیامکی وفادار بمانند.

تبعیت از قوانین

دستورالعمل ها و استاندارد هایی مربوط به برگزاری کمپینهای پیامکی واقعا به شما کمک می کنند که از موارد انصراف از ثبت نام اجتناب کنید.

مهمترین عنصر در این حوزه پیام HELP است. مشتریان زرنگ موبایلی از پیام HELP استفاده می کنند تا در مورد مشروعیت سرویس شما تصمیم گیری کنند.

باید هر زمانی که مشتری پیامکی با کلمه HELP به شماره اختصاصی برنامه در حال اجرای شما ارسال می کند، اطلاعات برنامه به او ارائه شوند.

با این وجود که یک فرد ممکن است برنامه پیامکی شما را مبتنی بر یک فراخوان کوتاه ” متن X را (به شماره اختصاصی شما)ارسال کنید ” مورد آزمایش قرار دهد، اطلاع یافتن از اسپانسر برنامه و شرایط و مقررات سرویس، باعث می شود که مشتری اطمینان خاطر پیدا کند و ترسی از حق خدمات غیر منتظره یا پیامک های ناخواسته نداشته باشد و بنابراین نرخ انصراف از ثبت نام در برنامه شما کاهش خواهد یافت.

بسنجید ، بسنجید و باز هم بسنجید

فقط پیگیری تعداد فعلی مشترکین در برنامه پیامکی شما کافی نیست. شما باید نرخ انصراف خود را بررسی کنید یا به عبارتی درصد مشترکینی که در یک بازه زمانی معین انصراف می دهند.

برای دستیابی به رشد و پیشرفت، باید نرخ ثبت نام افراد در برنامه بیشتر از انصراف آنها باشد.نگهداری بک مشتری کلا آسانتر از جذب یک مشتری جدید است، بنابراین زمانی را که به درک نرخ انصراف و اینکه چه چیزی باعث انصراف افراد می شود اختصاص دهید و این کار احتمالا مقرون به صرفه تر از تبلیغات مداوم برای جلب مخاطبان جدید است.

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه