خانه » مقالات » ایجاد ارتباط صمیمانه با مشتری از طریق ارسال اس ام اس

ایجاد ارتباط صمیمانه با مشتری از طریق ارسال اس ام اس


بازاریابی پیامکی برای فروشگاه

مقدمه

اینکه مثلا به مشتریان خود تولدشان را تبریک بگویید بسیار تاثیر مثبتی در روابط شما و مشتری خواهد گذاشت
تمامی افراد حسی مسرت بخش را خواهند داشت و از این بابت خوشحال می شوند. اما خدمات و امور ارتباط با مشتریان، تنها شامل تبریکات نیست! با استفاده از پنل اس ام اس، و با امکاناتی که در پنل اس ام اس برای شما تعبیه شده است، میتوانید در زمان بندی های خاصی برای مشتریان و مخاطبان، اس ام اس ارسال کنید. دقت کنید که این اس ام اس باید شامل محتوایی باشد که مشتریان شما به آن نیاز خواهند داشت. در این مقاله سعی داریم چندینروش ارسال پیامک به مخاطبان را، در جهت برقراری ارتباطی صمیمانه تر و ارائه خدمات به کاربران برایتان شرح دهیم. این روشها توسط شرکت های بزرگ و ادارات در سرتاسر دنیا استفاده می شوند. پس توصیه میکنم اگر مایلید بدانید، چگونه به کاربرانتان خدمات پیامکی دهید، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

۱- تبریک مناسبت ها

یکی از کارهای تبلیغاتی بسیار جالبی که چندین سال است در بین بانک های ایرانی رایج است، ارسال اس ام اس تبریک تولد برای مشتریانش است. شما نیز میتوانید در صورت دسترسی به اطلاعات مخاطبانتان، و با بهره گیری از امکاناتی که پنل اس ام اس برای شما فراهم میکند، اس ام اس تبریک ارسال کنید!

۲- یادآوری های مهم

Self organizer تقویمی مجازی است که قابلیت یادآوری مناسبت ها و قرار ملاقات ها را به وسیله اس ام اس فراهم میکند. این سایت در راستای ارائه خدمات به مخاطبانش، با بهره گیری از اس ام اس، میتواند در بازه های زمانی مختلف به کاربرانش قرارهای مهم را یادآوری کند.

۳- اطلاع از زمان تحویل کالا

اکثر سایت های فروشگاهی، قابلیت برقراری ارتباط با مشتریانشان را از طریق پیامک فراهم کرده اند. اما این قابلیت نه تنها در سایت، بلکه میتواند در یک فروشگاه فیزیکی نیز استفاده شود. فروشگاه Dawsons در انگلستان که به فروش و تعمیر ابزارآلات موسیقی میپردازد، با استفاده از امکانات پنل پیام کوتاه، زمان تحویل سفارش مشتریانش را به آنها پیامک میکند.

۴- سرویس پاسخگویی در خارج از ساعات اداری

یکی از استفاده های مفیدی که میتوان از سامانه پیام کوتاه کرد، ارسال اس ام اس های پیگیری یا راهنمایی، در خارج از ساعات اداری است. نمونه ای از این نوع استفاده از سامانه پیام کوتاه در مدرسه ای در باکینگهام شایر می باشد. دانش آموزان با ارسال اس ام اس به معلمان خود، میتوانند در ساعات غیر مدرسه رفع اشکال کنند.

۵- به روزرسانی های پیامکی

فال های روزانه، اطلاع از وضع آب و هوا، اطلاع از وضعیت ترافیک جاده ه ها و امثال این موارد، همگی توسط سامانه پیام کوتاه امکان پذیر است. برای مثال، پلیس ترافیک بنگال، اطلاعات ترافیکی را با ارسال اس ام اس در اختیار کاربران قرار میدهد.

۶- اطلاع از وضعیت ها

این روزها، تقریباً تمامی بانک ها امکان ارسال اطلاعات حساب مشتریان از طریق اس ام اس را فراهم کرده اند. یکی دیگر از کاربردهای اس ام اس اطلاع از وضعیت، توسط سازمان مترو پلیس جاسنبرگ راه اندازی شده است. اگر تخلفی توسط رانندگان صورت گیرد، طی ۲ یا ۳ روز از طریق اس ام اس میتوانند از جریمه خود مطلع شوند.

۷- زمانبندی ها

یکی از خدماتی که خطوط هواپیمایی آمریکا، به مسافران ارائه میدهد، ارسال اس ام اس های زمانبندی شده، برای اطلاع از وضعیت پرواز روز بعد می باشد. سامانه پیام کوتاه این امکان را میدهد که به صورت خودکار برای کاربران در زمانبندی های مشخص پیامک ارسال کنید.

۸- اعلام نتایج

در بیمارستان تن تاک سنگ سنگاپور، روزانه ۱۲۰۰۰ آزمایش انجام می شود. این بیمارستان از سرویس پیام کوتاه استفاده کرده است و به صورت خودکار نتایج غیر عادی آزمایشات را در مدت ۲ دقیقه برای جراحان ارسال میکند. با توجه به این موضوع میتوان دریافت که ارسال سریع اس ام اس میتواند گاهی حیاتی و بسیار ضروری باشد!

۹- سنجیدن رضایت مشتریان

یکی از اقدامات آزمایشی سونی اریکسون، بررسی و پیگیری میزان رضایت مشتریان از طریق اس ام اس بود. به خصوص کسانی که دستگاه خود را تعمیر کرده بودند از این طریق میتوانستند با کارشناسان در ارتباط باشند.

۱۰- نظر سنجی

در میدان تایمز نیویورک، یک بیلبورد محاوره ای وجود دارند که از عابرین نظر سنجی میکند و به صورت همزمان، با ارسال اس ام اس از سوی کاربران، نظرات بر روی بیلبورد نمایش داده می شود.

۱۱- پرسش و پاسخ

یکی از نمونه های معروف استفاده از اس ام اس در زمینه پرسش و پاسخ، پرسیدن سوالات پیامکی از تونی بلر، نخست وزیر انگلستان بود! کاربران باید قبل از طرح سوال خود کلمه Pm را در پیام کوتاه درج میکردند تا بتوانند از طریق پیام کوتاه پرسش وپاسخ کنند. در برنامه های تلویزیونی نیز، بینندگان میتوانند با ارسال اس ام اس، نظرات و سوالات خود را از کارشناس برنامه بپرسند.
این مواردی که ملاحظه کردید، گزیده ای از انواع استفاده ها و کاربردهای اس ام اس در سراسر دنیا بود. اگر کمی بیشتر در محیط اطراف خود دقت کنید، خواهید دید که شما نیز استفاده های بسیار زیادی را در طول روز از اس ام اس میکنید. بنابراین اگر قصد ارائه خدمات به کاربرانتان را دارید میتوانید از انواع خدماتی که در بالا به آنها اشاره شد و یا هزاران خدمات دیگری که میتوان از طریق پنل اس ام اس آنها را به کاربران ارائه کرد؛ استفاده نمایید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه