خانه » کاربردهای سامانه پیام کوتاه » کاربرد سامانه پیام کوتاه برای آموزشگاه‌ها

کاربرد سامانه پیام کوتاه برای آموزشگاه‌ها

مراکز آموزشی چگونه میتوانند از بازاریابی پیامکی به نفع خود استفاده کنند؟

پنل اس ام اس برای آموزشگاه ها

در چند سال گذشته آموزشگاه ها برای برقراری ارتباط با دانشجویان و اولیای آنها به طور گسترده از سامانه‌ ارسال پیامک استفاده می کنند. در کشورهای پیشرفته، بیشتر آموزشگاه ها و مدارس با استفاده از این سرویس به راحتی اخبار مربوط به محیط اداری خود را به دانشجویان و در صورت لزوم به پدرها و مادران، اطلاع رسانی می کنند. در کشور ما، ایران، استفاده از سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه برای آموزشگاه ها و مدارس آن چنان رایج نیست و تنها تعداد محدودی از موسسات آموزشی از این سیستم بهره‏ می برند.

همچنین بخوانید : پنل اس ام اس مدارس

امروزه با پیچیده شدن سبک زندگی مردم و درگیری های روزمره ی آنها دیگر نمی توان انتظار داشت که روش های ارتباطی با آن ها نیز مانند گذشته باشد. آیا روزهای برفی را به یاد دارید که به مدرسه می رفتید و با ورود به مدرسه متوجه می شدید که به علت بدی آب و هوا مدرسه ی شما تعطیل شده است و شما از آن آگاه نبودید؟ مسلما شما اخبار رادیو و تلویزیون را بنا به دلایلی دنبال نکرده بودید و مسئولین مدرسه ی شما نیز امکان تماس با منزل تک تک دانش آموزان را نداشته اند. امروزه با ارسال یک پیامک به دانشجو یا والدین وی می توان از این اتفاق و حتی خطرهای احتمالی آن پیشگیری کرد. در این مطلب سعی داریم که مزایا و کاربرد های بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه ها را به طور مختصر و ساده بیان کنیم.

چرا بازاریابی پیامکی؟

فرض کنید که شما آموزشگاهی را راه اندازی نموده اید . به طور قطع برای جذب مشتری و دانشجو به تبلیغات نیاز دارید . اما این تبلیغات به چه شکلی می باشند؟ مطمئنا اولین ایده هایی که به ذهنتان خطور می کند طراحی وبسایت، چاپ بنر و بروشور، راه اندازی شبکه های اجتماعی و … می باشد که هر کدام از این نوع تبلیغات برای راه اندازی یک کسب و کار به نوعی لازم می باشد . اما تبلیغات پیامکی شیوه ای جدید از تبلیغات می باشد که با هزینه ای بسیار کم (تنها چند ریال) می تواند تمامی اهداف تبلیغاتی شما را محقق می کند. لازم است بدانید که بازاریابی پیامکی نه محدودیت زمانی دارد و نه محدودیت مکانی که این دو جزو بهترین مزایای تبلیغات پیامکی می باشند. امروزه داشتن تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است و تقریبا همه ی افراد یک گوشی تلفن همراه دارند. آمار نشان می دهد که بیش از ۹۸% از پیامک های تبلیغاتی ارسال شده به مخاطبان خوانده می شوند این در حالی است که تنها ۱۰% از ایمیل های تبلیغاتی توسط مخاطبان باز و خوانده می شود. این اتفاق به این دلیل می افتد که تلفن همراه یک وسیله ی شخصی می باشد. به طور قطع شخص دارنده ی تلفن همراه منتظر دریافت پیامک هایی از جانب دوستان، خانواده و همکاران خود می باشد. پس با ارسال پیامک به یک فرد، رابطه ای صمیمی با او برقرار می کنید. همچنین یکی دیگر از مزایای بازاریابی پیامکی خوانده شدن پیامک های ارسالی شما می باشند. تقریبا می توان گفت که ۹۰% از پیامک های تبلیغاتی ظرف ۳۰ دقیقه ی ابتدایی از ارسال، توسط مخاطب خوانده می شوند. همچنین یکی دیگر از مزایای تلفن همراه این است که افراد همیشه آن را با خود به همراه دارند. پس می توانید مطمئن باشید که پیامک های ارسالی شما به طور حتم توسط مخاطبان خوانده خواهند شد. یکی از دلایل موفقیت بازاریابی پیامکی همین ویژگی های منحصر بفرد آن می باشد. کافی است که با یک شرکت ارائه ی سامانه‌ی ارسال کوتاه، بر اساس نیاز های خود قرارداد ببندید. شرکت عرضه کننده ی این سامانه با استفاده از بانک پیامک خود، در محدوده ‏ی‏ آموزشگاه شما، پیامک هایی تبلیغاتی را با هزینه ی اندک ارسال می کند .

یک آموزشگاه چه نوع پیامک هایی را ارسال می کند؟

هنگامی که توانستید که برای آموزشگاه خود دانشجو جذب نمایید، اکنون هنگام ارائه ی خدمات از طریق ارسال پیامک می باشد. ممکن است که فکر کنید که آیا این کار ضروری است؟ بله. زیرا ارائه ی بهترین خدمات است که می تواند نام آموزشگاه شما را به عنوان یک برند مطرح سازد. فراموش نکنید که دانشجویان شما و اولیای آنها بهترین منبع تبلیغاتی شما می باشند. رضایت آنها از خدمات شما می تواند افراد دیگری را نیز به سمت آموزشگاه شما روانه سازد. در زیر به برخی از خدماتی که با استفاده از سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه می توان ارائه کرد، اشاره می کنیم .

حضور و غیاب:

آموزشگاه ها می توانند با ارسال یک پیامک به اولیای دانشجویان، آن ها را از وضعیت حضور و غیاب فرزندانشان مطلع سازند. اگر دانشجویی در کلاس خود حضور پیدا نکرد، آموزشگاه می تواند با ارسال یک پیامک به اولیای دانشجو آن ها را از این امر مطلع سازد. مطمئن باشید که این کار رضایت والدین را به دنبال خواهد داشت.

اولیای محترم، آقای بهرام حسین در تاریخ ۱۲/۰۸/۱۳۹۳ در کلاس زبان انگلیسی ترم Elementary 2 حضور نداشته است . لطفا در صورت نیاز با مسئولین آموزشگاه تماس برقرار نمایید

پیامک های اضطراری:

اگر یکی از استادهای شما نمی تواند در آموزشگاه حضور داشته باشد، شما می توانید با ارسال یک پیامک به دانشجوی خود این خبر را اطلاع رسانی کنید . همچنین با بد شدن وضعیت آب و هوایی، اگر در صورت لزوم تمامی کلاس های آموزشگاه خود را به مدت یک یا چند روز لغو کردید می توانید با ارسال یک پیامک تمامی دانشجویان و حتی همکاران خود را از این موضوع مطلع کنید.

به علت بارش سنگین برف در شهر تهران، تمامی کلاس های روز های دوشنبه و سه شنبه آموزشگاه هنر تعطیل می باشد.

برگزاری جلسات و رویدادها:

اگر می خواهید در آینده ای نزدیک با اولیای دانشجویان جلسه ای داشته باشید و آنها را وضعیت فعلی آموزشگاه خود مطلع سازید یا اگر تغییری در روند اداره ی آموزشگاه خود ایجاد کرده اید می توانید تنها با ارسال یک پیامک دانشجویان، پدرها و مادرها را مطلع کنید.

با شروع ماه مبارک رمضان زمان برگزاری کلاس های ۱۵:۳۰ تا ۱۷ به ۱۵ تا ۱۶:۳۰ تغییر پیدا کرده است .

شهریه:

شما می توانید با ارسال یک پیامک دانشجویان را از وضعیت شهریه و بدهکاریشان مطلع سازید و به آنها یادآوری نمایید تا شهریه خود را در مدت زمان معینی پرداخت نمایند.

دانشجوی محترم،

لطفا نسبت به پرداخت مقدار مبلغ شهریه ی خود تا تاریخ ۰۳/۰۷/۱۳۹۳ اقدام نمایید – آموزشگاه هنر

ارائه‌ی مهلت:

با ارسال یک پیامک، دانشجویان را نسبت به انجام تکالیفشان مطلع سازید. اگر دانشجویان باید پروژه ی مهمی را تا تاریخ معینی انجام دهند. بهتر است که انجام این پروژه به آنها یادآوری شود.

هنرور گرامی،

با نزدیک شدن به اجرای کنسرت سازهای زهی آموزشگاه هنر به مناسبت عید سعید فطر، لطفا در انجام تمرینات خود کوشا باشید.

امنیت:

تعداد دانش آموزان شما بسیار بیشتر از تعداد افراد اداره کننده ی آموزشگاه تان است. این واقعیت، اداره کردن این مجموعه و برقراری امنیت را در آموزشگاه شما کمی سخت تر از قبل می کند . آموزشگاه های پیشرفته با ایجاد یک کلمه ی کلیدی می توانند از بسیاری اتفاقات جلوگیری نمایند ( کلمه ی کلیدی شما می تواند یک عدد باشد ). فرض کنید که یکی از دانش آموزان توسط عده ای از دانش آموزان دیگر مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. دانش آموز می تواند با ارسال کلمه ی کلیدی به خط اختصاصی آموزشگاه آن ها را از این امر آگاه سازد. همچنین اگر دانش آموزان بدانند که در قبال این گونه رفتارها تنبیه خواهند شد، مطمئنا در بسیاری از موارد بهتر رفتار خواهند کرد


موارد گفته شده در بالا تنها بخشی از مزایا و کاربرد های سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه برای آموزشگاه ها و مدارس می باشد. مدیران آموزشگاه ها می توانند با آگاهی از نیازهای آموزشگاه خود از این سامانه استفاده های بسیاری کنند. امیدواریم بتوانیم در آینده مطلب مفصل تری را در این زمینه به شما عزیزان ارائه کنیم. همچنین خوشحال می شویم که دیدگاه ها و نظرات شما را در این زمینه بدانیم.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه