خانه » کاربردهای سامانه پیام کوتاه » کاربرد سامانه پیام کوتاه برای کتابخانه‌ها

کاربرد سامانه پیام کوتاه برای کتابخانه‌ها


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

همگی ما به این موضوع واقف هستیم که گوشی موبایل تبدیل به یک ابزار همگانی ارتباط شده است و در جهان امروز هر کسی از آن برای دریافت و ارسال پیامک استفاده می‌کند. بکارگیری موبایل بخصوص در میان جوانان بسیار رایج است و آنها در طول روز خود پیامک را بسیار زیاد بکار می‌گیرند. کافی است به این واقعیت‌ها توجه کنید تا بلافاصله متوجه شوید که بهترین راه ارتباط با اعضای فرهنگسرا یا کتابخانۀ شما چیست: پیامک.

شما با استفاده از پیامک می‌توانید خدمات متنوعی را به اعضای فعلی خود ارائه دهید و حتی اعضای جدیدی را نیز به سمت خود جذب کنید. فناوری‌های ارتباطی نوین باعث شده است بسیاری از جوانان ما از کتاب و فرهنگ فاصله بگیرند، اما شما می‌توانید درست همین ابزار را برای ارتباط و جذب آنها بکار گیرید. چرا که لازم است در این دنیای شلوغ و پر از اطلاعات همه را بیشتر تشویق به مطالعه کتاب و ارتباط با فرهنگ کنیم.

پیامک یک روش سریع و موثر برای ارتباط با اعضای یک فرهنگسرا یا کتابخانه است. برای بهبود روابط با استفاده از پیامک راه‌های بسیاری وجود دارد. در اینجا چندین ایده برای استفاده از پیامک را با شما مطرح می‌کنیم.

یادآوری پایان اشتراک، مهلت بازگشت کتاب و …

اینکه اعضای شما برای تمدید اشتراک به سراغتان نیایند یا کتاب را بیشتر از مهلت دست خود نگه دارند اتفاق بسیار رایجی است. پس به راهی نیاز دارید تا بتوانید این موارد را به آنها یادآوری کنید و به این ترتیب تعداد تاخیرها را کاهش دهید. اما تماس تلفنی چندان راه مناسب و سریعی برای این موضوع نیست و ایمیل هم که در دنیای امروز چندان حس ضرورتی در افراد ایجاد نمی‌کند. اما درست برعکس این دو روش، پیامک به شما اجازه می‌دهد یک ارتباط سریع و آنی با اعضا داشته باشید، توجه آنها را بدست آورید و بخواهید نسبت به بازگشت کتاب یا تمدید اشتراک خود اقدام کنند.

اطلاع‌رسانی از دوره‌های آموزشی، همایش‌ها و …

آیا دوره جدید کلاس‌هایتان به زودی شروع می‌شود و می‌خواهید حداکثر افراد در آنها ثبت‌نام کنند؟ همایشی پیش رو دارید و می‌خواهید تمام صندلی‌های خود را پر کنید؟ هنگامی که قصد برگزاری کلاس فرهنگی یا رویدادی را دارید لازم است این موضوع را به بیشترین افراد اطلاع بدهید تا بتوانید بازخورد خوبی دریافت کنید. پیامک راحت‌ترین، سریع‌ترین و موثرترین ابزار برای این منظور خواهد بود. پیامک به شما کمک می‌کند اطلاع‌رسانی وسیعی را به تمام اعضأ انجام دهید و مطمئن شوید تمام آنها از این موضوع با خبر هستند.

ارائه لینک پیامکی به خبرنامه، مطالب اینترنتی و …

آیا فرهنگسرا یا کتابخانۀ شما یک خبرنامۀ ماهیانه منتشر می‌کند تا اعضأ از آخرین اخبار آن مطلع باشند؟ یک راه عالی برای رساندن این خبرنامه به دست مخاطبان این است که لینک آن را در زمان انتشار برای اعضای خود ارسال کنید. به این ترتیب خبرنامه‌ای که کارمندان شما تا آخرین لحظه بروی آن زحمت کشیده‌اند به راحتی در دسترس اعضأ قرار می‌گیرد و در نتیجه افراد بیشتری آن را مطالعه می‌کنند. (خبرنامه پیامکی)

برگزاری نظرسنجی و مسابقه برای اعضأ

یک راه خوب برای درگیر کردن مخاطبان این است که به برگزاری نظرسنجی و مسابقه‌ در ارتباط با برنامه‌ها و رویدادهای خود بپردازید. برای مثال می‌توانید یک مسابقۀ پیامکی داشته باشید و سوالی را برای مخاطبان خود مطرح کنید. برندگان این مسابقه یک صندلی ردیف اول برای رویداد پیش‌ روی شما خواهند داشت. یا اینکه می‌توانید یک نظرسنجی پیامکی ایجاد کنید و از اعضأ بخواهید نظر خود را دربارۀ قسمتی از برنامۀ شما بگویند. برای مثال می‌توانید از آنها بخواهید در مورد سخنران ماه بعد تصمیم بگیرند. به این ترتیب هم اعضأ را با برنامه‌های خود درگیر کرده‌اید و هم به نوعی تبلیغی برای رویداد خود انجام داده‌اید.

سایر کاربردهای پیام کوتاه برای کار شما

موارد بالا تنها چند مورد از کاربردهای بیشمار پیامک به حساب می‌آیند. نظرات و پیشنهادات مخاطبان را از طریق پیامک دریافت کنید و حتی پاسخی برایشان بفرستید. وقتی که کتاب‌های جدیدی به لیست شما اضافه شد اعضأ را با پیامک دعوت به دیدن آنها کنید. وقتی که افراد زیادی در کلاس‌های شما شرکت نکرده‌اند یک کوپن پیامکی ارائه دهید و با یک تخفیف خوب آنها را ترغیب به اینکار کنید. اعیاد مختلف و حتی تولد اعضأ را با یک پیامک تبریک بگویید.

شما می‌توانید پیامک را برای افزایش تعامل خود با اعضأ به کار ببندید و با استفاده از راهکارهای بالا خدمات مختلفی را به آنها ارائه دهید. مطمئن باشید که آنها نیز قدر این خدمات را خواهند دانست.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه