خانه » ارسال اس ام اس » روشهای مختلف نوشتن پیامک

روشهای مختلف نوشتن پیامک


What_Sets_Top_Ecommerce_Companies_Apart_9a51f735-d1ae-4335-8589-5a18fa0d5435-1

 

با توجه به این که حجم پیام کوتاه حداکثر ۱۶۰ حرف است، برای گنجاندن بیشترین محتوا با کمترین حروف در اس ام اس روش‌های متعددی وجود دارد که در اینجا مختصراً به آن‌ها اشاره می‌کنیم. در ادامه میتوانید روش هایی ساده اما کاربردی در زمینه نوشتن پیام کوتاه مناسب و کوتاه را مطالعه کنید و از آنها در تبلیغات پیامکی خود استفاده کنید.

 استفاده از مخفف کلمات:

تعداد زیادی از کلمات هستند که در ابتدا برای سریع‌تر نوشتن در گپ (Chat)، و بعدها برای کوتاه‌تر شدن متن sms از آن‌ها استفاده شد. برای مثال به جای عبارت laughing out loud از سه حرف lol استفاده می‌شود. شما می‌توانید در متن sms های ارسالی از این قبیل کلمات استفاده کنید.

استفاده از شکلک‌های معروف در گپ:

برای بیان احساسات در متون نوشتاری بویژه در محیط‌های گپ (Chat) از تعدادی نماد خاص استفاده می‌شود که تا حدودی بیان کننده احساسات هستند و شکل نوشتاری آن‌ها معنای آن‌ها را به خوبی به ذهن متبادر می‌کند. مثلاً برای نشان دادن خنده از عبارت :-) استفاده می‌شود. اگر این متن را در راستای چرخش ساعت نود درجه بچرخانید متوجه شباهت این متن با یک صورتک خندان می‌شوید. البته بعضی‌ها باز هم این نمادها را کوتاه‌تر و به صورت :) نیز می‌نویسند.

حذف حرف فاصله:

یکی دیگر از روش‌های کم‌تر کردن تعداد حروف sms حذف حروف اضافه مانند خط خالی یا White space بین کلمات است. این روش نگارش به حروف کوهانی (Camel Case) معروف است. در این روش فضای خالی حذف شده و حرف اول هر کلمه با حروف بزرگ آغاز می‌شود. به مثال زیر دقت کنید:
There must be another way
ThereMustBeAnotherWay

متن خط دوم چهار حرف کمتر از متن خط اول است. علت نامگذاری این روش به حروف کوهانی یا Camel Case شباعت متن به کوهان شتر است.

عدم استفاده از حروف غیر لاتین:

همانطور که می‌دانید حداکثر طول پیام کوتاه ۱۶۰ حرف است که در صورت استفاده از حروف غیر لاتین (اصطلاحاً یونیکد) این مقدار به ۷۰ حرف کاهش می‌یابد. در نظر داشته باشید که حتی یک حرف غیر لاتین (فارسی، عربی، چینی و مانند آن) در متن sms کافی است تا حداکثر طول پیام شما را به ۷۰ حرف کاهش دهد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه :

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-88003373مشاوره رایگان

سفارش سامانه